Uusin Navigare-lehti oli sisällöllisesti ja taitoltaan kuin eri miesten tekemä. Piti oikein tarkistaa taittajien nimet, mutta samat ne olivat.
Toivottavasti olemme voineet "rakentavilla" haukkumisilla herättää lehden tekijät oikeaan suuntaan.
Kunpa vielä saisimme TV-Navigaren heräämään.
Kiitos kuitenkin uudistuneesta lehdestä.
Toivottavasti olemme voineet "rakentavilla" haukkumisilla herättää lehden tekijät oikeaan suuntaan.
Kunpa vielä saisimme TV-Navigaren heräämään.
Kiitos kuitenkin uudistuneesta lehdestä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Huomiosi oli oikea lehdessä oli sisältöä ja sitä oli helppo lukea nyt. Erp oli kun yöllä ja päivällä.
Samaa ei voi sanoa Vene-lehdestä. Purjehtijoille tarkoitetussa lehdessä oli kymmenen sivua rommista ja paristoista.
Rommista puhuminen en on vain toimittajan oma makuasia. Pitäisikö sen kiinnostaa jotain. Jokainen tietää ettei rommia maun takia nautita vaan humaltuakseen ja siihen kaikki rommit kelpaavat mainiosta.
Paristojen vertaaminen, jokaisesta valokuva näyttäen ja erilaisia numeraalisia arvoja kertoen yhtä huu-haata.
Paristot ostetaan cittarin kassan reunasta kun muistetaan, eikä siinä ole valittavana kun laatua mitä on.
Paristojen kesto ja kaikki muu tieteellinen on käytännössä kiinni siitä kuinka kauan, vuoden vai pari ne ovat hyllyssä seisoneet.
Vai luuleeko toimittaja että sormiparistoja ostetaan oikein merkin mukaan oikeasta liikkeestä?
Rommi ja muut traditiot kuuluvat purjehduskulttuuriin piste. Ilman niitä koko harrastus on puolta köyhempää, olet ehkä huomannutkin sen. Ihan hyvä, että lehden aiheina on nyt muitakin kuin noita iänikuisia uutuusvene-muovikippoja jotka eivät oikeasti kiinnosta juuri ketään. Paristojen suhteen olet oikeassa.
koko Lommilan (Espoossa) alueen nämä veneilevät paristonostajat kun ryhtyivät invaasion omaisesti ryntäämään Ikeaan ostamaan paristoja Vene-lehden artikkelin jälkeen. Se on nääs semmonen juttu, että kun halvalla saa hyvää, kannattaa tulla kauempaakin.
Rommista kirjoittamiseen olisi Vene-lehden avustajien joukosta löytynyt kyllä asiantuntemusta. Vaan sitä ei käytetty.
Kirjoittakaa vaan pojat mistä vaan mitä vaan.
Joo komee ja tyylikäs on. Sopii hyvin klubitakkiveneilijän pentterin kirsikkapuupöydälle. Sisäsivut voisi korvata tyhjillä lehdillä. Olisi edullisempi kasata ja eroa tuskin kukaan huomaisi.