Olen pulassa!Harakat ja varikset nokkivat jo
mansikan kukatkin.
Entinen pelätti ei taida enää tehota,eikä voi
aina itse olla hätistelemässä.
Mikä olisi simppeli pelätin? :)
mansikan kukatkin.
Entinen pelätti ei taida enää tehota,eikä voi
aina itse olla hätistelemässä.
Mikä olisi simppeli pelätin? :)
Vastaukset 35
Vanhimmat
Jussukka....palkkaa Jusa seisomaan mansikkamaan laidalle,niin varikset kuolevat nauruun tai sydänkohtaukseen.
Älkää jaksako! Kenties herra voisi itse mennä mansikkamaan laidalle seisomaan? ;)
minua "herraksi"jospa olenkin leskirouva.
kumpi olet? ;)
yksi sitoutumaton,niin kaikkoaa varikset ja harakat,ne osaa ajatella.
kyllä jussa on hyvä siinä hommassa.Pääsis pätemään sopivaan ammattiin mansikkamaan "paroniksi".
Nyt meni ihan metsään.
Tahdoin vain tietää onko kellään
käyttökelpoista ideaa,kun olis kiva napsia
ne marjat itse.
Ei mitään herroja mansikkamaan reunalle,
kiitos.:D
ne meillä jutut kääntyy aina näihin" sisäpoliittisiin"juttuihin , pienet piirit nääs.
puutarhassa.
Näyttää (ja kuuluu) toimivan, ei ole ollut pahemmin ylimääräisiä marjavarkaita. No, enpä kyllä tiedä, mikä olisi tilanne ilman tätä musiikinlähdettä, on joka tapauksessa viihdyttävä vempele puutarhaan, eikä maksakaan kuin muutaman euron!
sitä soittelee tyynellä ilmalla? Nytkin on ihan tuuletonta....saat varoa ettei varis nappaa mansikan kukkia nokkaansa yön aikana.
yhdessä taannoisessa viestissä toivotellut tervetulleeksi Tukholman kyläilemään,ehkäpä siellä tuuleekin.
putos kärryiltä.........Rva ja tuulikello on kait eri"Muoreja",vai mitä?
Sakke on todellakin nyt pudonnut kärryiltä!
Oot mainio ukko! ;) Sana hallussa..
Tukholman tuulet Haapaveen tuulikelloja soitella,,,eppäillä tuota soppii..
ja eppäilläänkin.mutta nyt mulle sakke selevis miksi jussukalla ei oo naisenpuolta,on kuulemma teheny 70.luvun alussa niin kovasti töitä että naisen kattelu on jääny.näinkin voi käydä.
terve heko heko.Jussukka ite selosti naimattomuuttaan.Kiirettä on Jussukalla pitänyt töiden kans...on poikuus säilynyt ikämieheksi asti.
sakke alakoi kirjootteemahan.Siistii.
mieluskylänen isäntä tokasi sontaa levittäessä!
Tuulikello onkin hyvä idea,lähdenkin ostamaan sellaisen.
Sehän on pelottava.
Kumma jos ei toimi.
Muistan sen jostain takavuosien elokuvasta
Käsi joka kehtoa keinuttaa.
On se jotensakin herttaista kun nää
vilpertit jaksaa kantaa huolta
yhden naisasioista. :DD
uskoa että sakke ja allekirjoittanut ovat eri henkilöitä.näitä kirjoitteli kesämökin portailla heko heko.
on ainakin kymmenen ulottuuvuutta!
rakkautta löytyy heko hekosta jos mulla on kaksi naista ilman muuta annan jussalle toisen.
sen heko heko ,että tyhmään päähän ei saa järkeä takomallakaan.Antaa olla tuon surkimuksen omissa luuloissaan.
päältä kattos! Saat vielä jalostuu!
totes, kun tekareita laitto!
on ettei uskota ettei sakke ja heko heko ole samoja henkilöitä .alan piku hilijaa uskomaan että MEHTO-JUSSA ON TÄMÄN SOTKUN TAKANA.KIRIJOTTELI PIENESSÄ PÖHNÄSSÄ heko heko.SAKELLE TERVEISET.
kotkotukset. Vaihtaa persoonaa kuin tanssija paitaa!
Pitääkö pysyä asialinjalla ? ;). No pysytääs nyt sitte. Sisko omisti semmoisen peltisen, mustaksi maalatun lintuhahmoisen pelättimen. Se keikkui nokan varressa ja tuuli sitä käänteli (ei siis siskoa) ;).Kuulemma tehojakin sillä tekeleellä oli niitä kun kysyin.
Ennen muuten laittoivat naruihin noita kirkkaita kahvipakkauksia, niillä ei ollut mitään virkaa.
koko kylä naurraa!
:DDDDD
Tosi mojovat naurut järkkäsit.
Ihankuin oisit ollut näkemässä,
että kahvipaketti-
cd-levy viritelmiä on koklattu.
Hieno devilkään ei enää tänä vuonna toimi.
joka tuo julki 'koko kylän mielipiteet' ja olet nähtävästi liittynyt minun peesaajiini. No eipä väliä tervetuloa jonoon.
Teetkö useinkin gallupia kyläläisten mielipiteistä ?
pihallasi jylläsi ? ;). Mä muistan nuo kahvipaketit mummolan puskista. Pentuna niissä tymysin ja aina räkätit pelmahti lentoon.
Heeeiii jos saisit jostain lehestä Lordin naamarin ja päällystäisit sen, sitten tikun nokkaan. Näkis naapuritkin mitä musiikkilajia teillä kannatetaan ;). Testataan samalla lintujen huumorintaju ;).
Muuta ei kyllä ookkaan. Itikat on sun seuralaisesi, osaavat inistä!
'ansainnut' Sinun selvän vihamielisyytesi minua kohtaan ? Taidan olla liian suorapuheinen.
Henkilökohtaisella tasolla et tunne meikäläistä, joten sinä et ole asioista ollenkaan perillä.
On sinulla ainakin yksi taito : muutamin sanoin tuot yleisen negatiiivisuutesi esiin. Niin ja olen kuullut sanonnan itserakkaudesta : jos ei rakasta itseään, ei siihen muutkaan pysty.
En ole yhtään katuva, vaikka sinun varpaillesi astunut olen. Ja toisekseen, ei minun 'ininää' ole pakko lukea.
No nyt tulikin tosi upeeta jälkeä,
kiitosta vinkistä.
Iltalehden sivuilta löytyi vaikka mitä
Lordista ja oikeen hieno naamarikin.(ohjeineen)
Sitäpä voi käyttää vaik juhannusjuhlissakin.
Cd-levyt ja kahvipaketin liehukkeet on samassa siimassa heilumassa,:D
mummolan tyyliin.
Sitten ens viikonvaihteessa on
varmaan rokkareitakin.