Asuntojen kauppahinnat maksamatta

Kädessäni nyt lista eräästä uudiskohteesta, jossa on
useita nimiä, jotka eivät ole edes pystyneet maksamaan kauppahinnan eriä rakennuttajalle.
jos velka 30te, niin siitä menee viivästyskorko eikä mikään pankin korko.
Eli jengi ostaa uudiskohteita ja jättää erät maksamatta.
Kuplasta taitaa tulla todella paha.
2798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

helsingissä vuokransa maksamatta jättäneistä. Lista on loputon, mahtaa olla vuocracupla melkonen.

Äänestä
  • lista halukkaista tähän viimeistelyvaiheessa olevaan 250 neliöiseen...pyyntihinta on lähtöhinta, meillä ;)

    Ilmoitella ei ole tarvinnu vuosiin kun puskaradio myy laadukkaat kohteet ennakkoon. Ihan oikein jos skeidakupla pihisee...ei hätiä mitiä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ljkljk kirjoitti:

Kädessäni nyt lista eräästä uudiskohteesta, jossa on
useita nimiä, jotka eivät ole edes pystyneet maksamaan kauppahinnan eriä rakennuttajalle.
jos velka 30te, niin siitä menee viivästyskorko eikä mikään pankin korko.
Eli jengi ostaa uudiskohteita ja jättää erät maksamatta.
Kuplasta taitaa tulla todella paha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu