Paras lääke?

scilla

Mikä lääke teillä on auttanut parhaiten
siitepölyallergiaan? Minulla alkoi oireilu
viime kesänä ja vielä nyt haen sopivaa
lääkettä. Jotkut väsyttää ihan sikana ja toiset
taas ei tunnu tehoavan.

3

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuttuhuttu

      Ainakin heinäallergisella pikkupojallani toimii nyt erinomaisesti Nasaleze. Ei ole tarvinnut silmätippojakaan, ainakaan vielä ja toivottavasti ei tule tarvitsemaankaan. Ei väsytä, ainoastaan oireet ovat helpottaneet huomattavasti.

    • ja sen kloonit

      Ceritziiniä (toivottavasti ulkomuistista kirjoitin aineen oikein) sisältävät lääkkeet tehoavat minulla parhaiten. Ennen "zyrtsiä" söin Ataraxia, mutta tokkuroittaa eikä tehoa yhtä hyvin. Muodon vuoksi olen aina välillä kokeillut jotain uusia, mutta palannut takaisin vanhaan, koska teho ei ole ollut parempi. Näinä aikoina vain täytyy ottaa aamulla ja illalla. Hyvä lääke, minulla ei sivuvaikutuksia, eikä reagoi keskushermoston kanssa, joten voi joskus ottaa myös oluen.

      Toimii myös lapsella (atoopikko jo kolmannessa polvessa!), osasi jo pienenä itse sanoa jos tarvitsi kutituslääkettä. Pari kertaa ei uskottu ja herättiin yöllä raapimiseen. Lääkäri yritti tyrkyttää Ataraxia (kaikki muut vanhemmat kuulemma suosivat A:ta, mutta tahdoin raapimattoman lapsen, en tokkuraista) mutta onneksi pidin pääni, sopii lapselle hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      248
      45373
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11250
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10892
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9721
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6521
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3220
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2249
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1677
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1530
    Aihe