hitsi jos popedaa käytte tollee haukkuu hei!
se on tän maan rokin yhtye ja kaikki jotka ei sitä tiedosta niin on älykääpiöit.
popeda mun mielest keksi tavallaan rokkenrollin. ei voi siis sanoa et kukaan tai mikään olis vetäny sellasta kamaa mitä ne alotti ni ennen niit hei!
ja costello on yks maailman parhait kitaristei, mun mielest parempi ku STEVE VAI!
älkää yrittäkö ärsyttää ja provoilla täällä koska kyl teki tiedätte et popeda on paras bändi.
popeda forever!
12
1716
Vastaukset
- MUAHHHAHAHAHHAAAAAA
MUAHAHAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHAHAHAHAAAAAMUHAHAHAHAHAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
- Juujuu
Kivaa lukee tällästäki tekstii välil ja asiaa onki kyl Costello on kova soittaja ei moni soita yhtä hyvin täs maas...
- nainen78
popedast kuullaan vielä, sano miun sanoneen!
- näreet
Popeda on paras aina ja iankaikkisesti :)
- soolouraan
koska miehen parhaat vedot viimeisen 10 vuoden ajalta löytyy soololevyiltä. Ei muuta kuin levytyskokoonpanon kanssa kiertueelle. Costi kiertäköön serkkujen ja kumminkaimojen kanssa.
- Juusure
Eiköhän Pate oo Popedassa oamsta tahdostaan ja uskon et pojat on saanu Paten vähentää juontiakin ois varmaan Costelolleki kysyntää toisiin bändiin.
- juo ja juo
Juusure kirjoitti:
Eiköhän Pate oo Popedassa oamsta tahdostaan ja uskon et pojat on saanu Paten vähentää juontiakin ois varmaan Costelolleki kysyntää toisiin bändiin.
Ei oo orkesterin pojat saanut Paulia juomattomaks, kyllä on taas kerran ollu aikas tavalla surkeeta rävellystä keikat. Tyhmempikin huomaa että krapulaa podetaan, säälittävää!
- guitarist
hitsi siin ku costello vetää täppingii niin siin jää kyl kaikki kakkoseks.
Semmosta kitaristia ei toista löydy ku meidän oma costimme!
ne soolot mitä se soittaa siin matti nykäsen levyllä on jotain suurta ja niihin ei kukaan muu pysty. ihan mahtava maestro ja muistaisin lukeneeni joskus guitarist-lehdestä itse Joe Satrianin sanoneen: "that man is unbelieveble. He can play any style he wants; jazz, heavy and so on..Popeda´s guitarist is one helluva man".
Sitten mä muistan lukeneeni kun Eric Johnson totesi heidän keikastaan: " I just looked that guy and his fast fingers and I was thinking that maybe I should quit playing. That Costello Jones is so fast and so brilliant. Nobody can play like him...and he surely can move on stage too..sexy and rock´n roll..".
Costi on kingi jumankavita!- Juha82
Heti alkuun suuret kiitokset lähettämästäsi viestistä.Olipa hieno tietää Joe Satrian(kuka lie?(:)ja Eric Johnsonin kehaisseen Costia.Niin mitä Popeda olisi ilman Costia tai Patea.Muuten mitä nämä kaksi heppua totesivat Mustajärven Paulista?
- guitarist
Juha82 kirjoitti:
Heti alkuun suuret kiitokset lähettämästäsi viestistä.Olipa hieno tietää Joe Satrian(kuka lie?(:)ja Eric Johnsonin kehaisseen Costia.Niin mitä Popeda olisi ilman Costia tai Patea.Muuten mitä nämä kaksi heppua totesivat Mustajärven Paulista?
Se on Joe satriani ja todella kuuluisa kitaristi! Kumma kun et tiedä miestä.
Luin Rolling Stone lehdestä itse David Bowien kommentit popedan keikasta, muita mainitsemisen arvoisia juttuja en muista nähneeni. Siinä kuitenkin mainittiin ihan paten nimi ja kaikki että olisi luullut ylittävän suomalaisen uutiskynnyksen mutta kun ei.
David siinä kehuskeli että pate on mahtava tulkitsija ja ääntä vertas Tom Waitsiin ja sillee. Lehden toimittaja oli tehnyt kotiläksynsä ja osasi kysyä oikeita kysymyksiä. Hiukan kyllä nauratti kun se heitti "kaasua"-kappaleen ilmestymisvuoden vähän väärin mut ei se niin tarkkaa. En kyllä tiennyt että Bowiekin diggaa Popedaa mutta kuka nyt ei diggaisi!? - .....
guitarist kirjoitti:
Se on Joe satriani ja todella kuuluisa kitaristi! Kumma kun et tiedä miestä.
Luin Rolling Stone lehdestä itse David Bowien kommentit popedan keikasta, muita mainitsemisen arvoisia juttuja en muista nähneeni. Siinä kuitenkin mainittiin ihan paten nimi ja kaikki että olisi luullut ylittävän suomalaisen uutiskynnyksen mutta kun ei.
David siinä kehuskeli että pate on mahtava tulkitsija ja ääntä vertas Tom Waitsiin ja sillee. Lehden toimittaja oli tehnyt kotiläksynsä ja osasi kysyä oikeita kysymyksiä. Hiukan kyllä nauratti kun se heitti "kaasua"-kappaleen ilmestymisvuoden vähän väärin mut ei se niin tarkkaa. En kyllä tiennyt että Bowiekin diggaa Popedaa mutta kuka nyt ei diggaisi!?Vai olisko ollut David Johansen (New York Dolls)?
- Kitaristeista:
..... kirjoitti:
Vai olisko ollut David Johansen (New York Dolls)?
Jimi Hendrix, Adrian Smith/Dave Murray, Angus Young, Ritchie Blackmore yms...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1626077Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa574645Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu444400Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa644249Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa682652En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.612142Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331632odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1261479- 481421
- 341308