Verkkotunnus omiin nimiin?

Tuleeko verkkotunnus omiin nimiin automaattisesti, esimerkiksi jos ostan paketin scene groupilta? Sivuilta en löytänyt tähän infoa. Kannattaako esimerkiksi .fi ja .com päätteiset tunnukset hommata itse vai jättää webhotellin tarjoajan tehtäväksi?

Kiitos.
3680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

scenen ylläpito on kova harrastamaan piilo mainontaa.. lollerot vaan..

Äänestä
  • Hei Epätietoinen II!

    Rekisteröimme verkkotunnukset aina asiakkaan nimiin. Tarvittaessa saat lisätietoja palveluitamme koskien asiakaspalvelustamme.

    Ystävällisin terveisin,

    Mikko / Scene Group

    Äänestä

  • Niin ja on siinä huonotkin puolet että se tulee omiin nimiin. Kukatahansa voi hakea parilla napin painalluksella domainin haltijan koko nimen ja osoite tiedot. Niin saahan sen piiloon lisä hintaan tottakai.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen II kirjoitti:

Tuleeko verkkotunnus omiin nimiin automaattisesti, esimerkiksi jos ostan paketin scene groupilta? Sivuilta en löytänyt tähän infoa. Kannattaako esimerkiksi .fi ja .com päätteiset tunnukset hommata itse vai jättää webhotellin tarjoajan tehtäväksi?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu