onko

960 volvossa ja v70 ? kansi taitaa vaan olla 24 venainen tossa 960
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

960 ja s/v90 sarjoissa moottorit ovat 6 sylinterisiä (2.5 litran 170 hp) ja (3.0 litran 204hp), v70 sarjassa moottorit ovat 5 sylinterisiä(140hp,170hp,193/200hp,250hp) siitäpä tuo venttiilien määräkin johtuu..4 venaa/muki..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sama kone kirjoitti:

960 volvossa ja v70 ? kansi taitaa vaan olla 24 venainen tossa 960

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu