Nyt sitten menemme juhannusviikolla Linnanmäelle.
Tavoitteena on ajella laitteilla, ei seistä jonoissa. Torstaina on joku Rollo-päivä, mutta oliskos juhannusaatto tai päivä sopivan hiljaisia?
Mikä on paras päivä
mennä lintsille?
2
646
Vastaukset
- monesti käynyt
Ehdottomasti juhannusaattona kannattaa mennä.Onhan siellä aina väkeä,mutta ei niin paljon kun muulloin.Olemme käyneet lintsillä lasten kanssa juhannusaattona monena vuonna,eli kokemuksella osaan sanoa.:)
- tihk
Ollaan viitenä viime vuonna käyty juhannuksen jälkeisenä maanantaina Lintsillä ja hiljasta on joka kerta ollut. Iltaa myöten ihmisten määrä on lisääntynyt, mutta me ollaankin jo siinä vaiheessa yleensä lähdössä kotiin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998