Onko joku tullut raskaaksi pillereiden käytöstä huolimatta? Voiko sellaista edes tapahtua?
Kysymys??
Utelias
5873
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
en itse ole tullut mutta ystäväni kyllä.
pillerit ole 100%:a vaan 98 % joten mahdollista on että tulee raskaaksi vaikka syö niitä!
vaikka ois pillerit.ystäväni on tullut kaksi kertaa raskaaksi ja tiedän myös muita jotka ovat käyttäneet samaa pilleri merkkiä ja tulleet raskaaksi.
mie tulin raskaaksi pillereistä huolimatta.. minipills merkkisii olin käyttänny jo noin 5 vuotta.. sit vaan alkoi paha olo jota luulin ruokamyrkytyksesksi..hih.. tein testin kuitenkin kaverin painostuksesta ja plussahan siellä!
menkatkin olivat tulleet (no niin säännöllisesti kun vaan minipillsejä syömällä voi tulla! )mutta lääkäri sitten myöhemmin sanoi että menkkojen aikaan saattoi olla käynyt niin että toinen vauvoista olisi tullut pois..ja toinen siis jäi jatkamaan kasvuaan minun tietämättäni. niin ja olin siis syönyt pillereitä reilut pari kuukautta turhaan kun en tiennyt vaavelin olemassaolosta!
nyt tuossa lattialla leikkii maaliman ihanin pojanpallero 1v 4kk !!
(: (: (:
jep,juu meidän pillerijoulutonttu sai alkunsa vaikka marvelonia söin...