Mikä neuvoksi, kun seksi tekee kipeää poikaystäväni kanssa. Mun menkat on kestäny jo 20 päivää. Voisko johtua siitä? Sukupuolitauti se ei ole. Ollaan seurusteltu jo 2,5 vuotta. Voisko olla joku hiiva? Tämä on todella kärsittävä asia, koska ei huvita seksi ollenkaan, koska se vain sattuu ja poikaystävänihän on ihan puutteesssa ja kiukkuinen. Etenkin naiset auttakaa, ja asiallisia vastauksia KIITOS! (Kipu on hinkkaavaa, polttavaa ja kirvelevää)
tekee kipeää???
pulu
2542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
JA VÄHÄN HELVETIN ÄKKIÄ. Ei menkat voi kestää 20 päivää vaikka alapäässä ei olisikaan mitään sukupuolitautia. Se voi olla jotain vakavampaa. Mitä ihmettä sinä oikein pelleillet tuollaisilla asioilla? Toivotaan että se on hiiva, mutta se voi olla jotain muuta pahempaa, joten painu äkkiä tutkittavaksi äläkä enää ihmettele asiaa.
ootko alottanu pillerit äskettäin? pitkät menkat voi johtua siitä että elimistö totuttelee hormooneihin. ittelläni kesti menkat 4 viikkoo kun alotin pillerit ja sanovat neuvolasta että ihan normaalia. mutta jos et oo alottanu niin sitten kanattaa mennä lääkäriin.... kannattaa lukea tietoa endometrioosista, voi olla yksi syy tuohon sattumiseen seksin yhteydessä.... vaikkakin epätodennäköinen.