Ollaan varattu matka elokuun alkuu Kultahietikolle. Hotelli on Resort Excelsior ja Sunrise. Aurinkomatkojen matkaesitteessä sanotaan,että rannalle ja keskustaan olisi matkaa n. 800m. Kun katsoin netistä tietoja samasta hotellista niin matkaa oli vain 300m. Kumpi pitää paikkansa? Oli matka kumpi hyvänsä, niin ei siitä tule ongelmaa, mutta tuleeko jotain muita yllätyksiä. Lukisin mielelläni hotellia koskevia juttuja lisää. Eli te, jotka olette siellä käyneet niin vitsisittekö kirjoitella kokemuksistanne. Kertokaa myös käymisen arvoisista paikoista siellä Kultahietikolla. Vielä pitää reilu kuukausi odotella ;)
Ekaa kertaa Bulgariaan
me kaks
61202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei,
selaa näitä viestiketjuja taaksepäin, muistaakseni sivulla 6 on vastaukseni eräälle matkailijalle ko hotellista.
Päivämäärä jolloin sen kirjoitin oli 6.6. ja nimimerkki on sama kuin mitä nyt käytän.
Vastaus taisi mennä nimimerkille 3h perhe.
Tekstini oli melko kattava mutta jos vielä haluat tietää jotain, kysy reilusti vaan. Tosin minä itse matkustan taas Bulgariaan 22.6. eli ylihuomenna ja vastauksiani saa sitten odottaa seuraavat kolme viikkoa.
matkasta rantaan ja matkasta uimarantaan!
tai matkasta linnuntietä?
kenen intressi milloinkin esittää asia.
olemme menossa! SB:lle. Ja meilläkin on melkein sama odotteluaika vielä,koska me lähdemme vasta heinäkuun 11. Mut kiva niin kauan kun on mitä odottaa.=)
Mukavaa matkaa teille!
luin Juhanin ja Liisin jutun. Tuli mieleen, että kun ne venäläiset varaa niitä aurinkotuoleja niin pitäisikö olla jo ensimmäisten joukossa aamupalalla ja varaamassa petejä ettei jää ilman?
kyllähän se niin on, että varmasti saa hyvän paikan vain varaamalla ja kieltämättä niin on tehty mekin. Eli aamupalalle mennessä on heitetty omat pyyhkeet allasalueelle tuolien päälle ja menty sinne sitten myöhemmin. Tuntuuhan se suomalaisesta vähän " hölmöltä " varata niitä mutta jos niin tekevät sekä venäläiset että saksalaiset niin miksipä emme myös me suomalaiset.
Siellä kyllä on niitä aurinkotuoleja varmasti kaikille halukkaille, mutta niiden varjojen saaminen siihen tuolien viereen onkin jo sitten vähän vaikeampaa, niitä kun ei riitä kaikille.
Eli sinne vaan varaamaan jo heti aamusta
Jos hotellista on sakuja tai itäblokkiporukkaa, tosiaan he heittävät pyyhkeen tuoliin aamuaikaisella "varattu"-merkiksi.
Hotellien altaitten kapasitetti ei mitenkään riitä, että kaikki voisivat loikoilla siellä päivän.
Paras mennä alas rantaan, täyttä on sielläkin ja maksaa, mutta rannalla olo ja meren aalloilla lilluttelu korvaa monikertaisesti altaalla olon.