Tuomas Virkkunen (maan paras futisselostaja, asiantuntemus todella loistava)
Arto Nyberg
Aki Riihilahti
Jyrki Heliskoski
Virkkunen ja Riihilahti kun selostavat niin siitä ei futisselostusparane.
Selostajan pitää olla hehkuttaja eikä mikään Bubi-, Hoopi-, Suomis- tai Lehtismäinen inisijä
YLEn tiimin parhaat
15
4873
Vastaukset
- ...
Tuosta lähti kyllä sellaset naurut että alta pois! Virkkunen nimenomaanhan on se inisijä; Kuin mikäkin 11-vuotias selostamossa.
- Håmå-Peter
Virkkunen huutaa kun mikäkin keskenkasvunen kakara jolle on juuri tullut äänenmurros, ja tyyli on todella raivostuttavan yli-innokas.
- the-jack
Tuomas Virkkunen on paras futisselostaja tällä hetkellä. Hän osaa hehkuttaa ja käyttää ääntänsä reippaasti. Lisäksi hän on persoonallinen, asiantunteva ja sanavalmis selostaja.
Ottelut kruunaa vielä Aki Riihilahden kommentit.
Studion paras juontaja on Riku Riihilahti. Harmi, ettei Riihilahden veljeksiä laiteta samaan aikaan studioon.- sama
onko sama kaveri toi virkkunen joka selostaa urheilukanavan pelejä jos se joka selostaa niitä on mielestäni paras tosi asiantunteva selostaja joka kertoo pelaajista ja joukkueista eikä ainoastaa vaa selosta peliä
- Gerrard
sama kirjoitti:
onko sama kaveri toi virkkunen joka selostaa urheilukanavan pelejä jos se joka selostaa niitä on mielestäni paras tosi asiantunteva selostaja joka kertoo pelaajista ja joukkueista eikä ainoastaa vaa selosta peliä
juu on se sama selostaja,todella hyvä selostaa tämä herra virkkunen,oliko tuomas etunimi ,kun kukaan ei taida olla sanonu sitä ??????
- veljekset
Aki hyvä kommentoija, mutta tämä Riku studioisäntänä mättää ja pahasti. Riku vielä aikas juniori!:D
- suosikkini
veljekset kirjoitti:
Aki hyvä kommentoija, mutta tämä Riku studioisäntänä mättää ja pahasti. Riku vielä aikas juniori!:D
Virkkunen ja kaiken uhallakin Lehtinen ärsyttävät vähiten, Riihilahden veljekset myös hyviä.
- Keepo
suosikkini kirjoitti:
Virkkunen ja kaiken uhallakin Lehtinen ärsyttävät vähiten, Riihilahden veljekset myös hyviä.
Tapio Suominen on mielestäni edelleen paras. Rauhallinen tyyli ja ennen kaikkea sujuva ja miellyttävä ulosanti. Virkkunen peittoaa Tapsan asiantuntemuksessa, mutta Virkusen kireä selostustyyli ja lievä huutaminen ovat alkaneet ärsyttää jo Urheilukanavan peleissä. Minkä sitä toisaalta äänelleen voi.
Tuomas Virkkunen tulee tulevaisuudessa olemaan ehkä paras selostaja, mutta näillä näytöillä kallistun vielä Suomiseen. Hoopin ylimielinen tyyli ei minua miellytä. - pablo83
Keepo kirjoitti:
Tapio Suominen on mielestäni edelleen paras. Rauhallinen tyyli ja ennen kaikkea sujuva ja miellyttävä ulosanti. Virkkunen peittoaa Tapsan asiantuntemuksessa, mutta Virkusen kireä selostustyyli ja lievä huutaminen ovat alkaneet ärsyttää jo Urheilukanavan peleissä. Minkä sitä toisaalta äänelleen voi.
Tuomas Virkkunen tulee tulevaisuudessa olemaan ehkä paras selostaja, mutta näillä näytöillä kallistun vielä Suomiseen. Hoopin ylimielinen tyyli ei minua miellytä.on loistava ensin selostaa näin brasilia tulee yli keskialueén kaka syöttää ronaldinholle joka jatkaa kärkeen ronaldolle(rauhallisesti)ja ronaldo harhautta JA SIINÄ ON PAIKKA..(HYVIN KOROTTAEN ÄÄNTÄÄN JA INNOSTUNEESTI)SUOMINEN RULEZ..
- TP..
pablo83 kirjoitti:
on loistava ensin selostaa näin brasilia tulee yli keskialueén kaka syöttää ronaldinholle joka jatkaa kärkeen ronaldolle(rauhallisesti)ja ronaldo harhautta JA SIINÄ ON PAIKKA..(HYVIN KOROTTAEN ÄÄNTÄÄN JA INNOSTUNEESTI)SUOMINEN RULEZ..
Justiinsa tuo Suomisen huutaminen ja karjuminen haittaakin. Se mies kiljuu jokaiselle kaatumiselle ja maalipotkullekin.
Virkkunen jees!
- tapazi
En ymmärrä tuota suomisen tyyliä, hän ei ollenkaan selosta peliä niin kuin Virkkunen. Vaan yrittää vain jotai historiaa kertoa yms.. ÄRSYTTÄÄ miksi hyvät futis pelit pilataan Suomisella. Virkkusta peliin!!!
- eeva32
Ihan oikeesti Tapio Suominen on kuivaakin kuivempi
inisijä. Ei voi sen tylsempää selostajaa olla. Mie-
lestään sanakäänteensä ovat kieliopillisesti oikeita
mutta tosi tylsiä. Virkkusella on henkeä, niinkuin
pitää olla.
- footballman
Virkkunen on paras selostaja mitä tiedän.
- on paras
virkkunen on ainut hyvä jalkapalloselostaja
- Raparauno
on paras kirjoitti:
virkkunen on ainut hyvä jalkapalloselostaja
Eilisen championsliiga -ottelun aikana palo käämit suomisen kanssa täysin. Selostus oli pakko hiljentää, kun äijä sekoittaa asioita. Kun on tottunut virkkusen asiantuntemukseen niin pienetkin virheet tuntuu suurilta. Pahinta suomisessa on kuitenkin sen flegmaattinen tyyli ja yleinen ärsyttävyys.. ihan hyvä yleisurheiluun hän on tosin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14114408Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va386011SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1585593Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124407HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.544213"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213660Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011536