Mua pelottaa et mul on aivokasvain tai jotain. Mul on päässä jotain ihme kuhmuja. On ollu jo aika kauan,mut mun mielest ne on kasvanu. Oon käyny näyttää niit lääkärissä tos pari vuot sitten ja ne otti niist röntken kuvat,mut mitään ei ollu. Kuitenki must tuntuu ettei ne oo ihan normaalii. Mun päähän pistää joskus niiden kuhmujen kohalta ja mulla on ollu korvat lukossa aina välillä jo parin viikon ajan. Voiko tää olla jotai vakavaa vai kuvittelenks mä vaa?
aivokasvain?
Lisa
61029
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sulla on luultavimmin vain jotain rasvapatteja l. ei syöpää. Eivät ole terveydelle vaarallisia ja yllättävänkin tavallisia (mm. eräällä huomenta suomen naisuutisankkurilla muistaakseni on vastaava ongelma.) Jos asia kuitenkin vaivaa mieltäsi niin käy ihmeessä lääkärillä jo oman mielenrauhasi takia.
No ei ainakaan aivokasvain, aivojahan suojaa paksu kallo, joten kasvaimet tuskin tunkeutuu kallon läpi aivoista, mutta rasvapatteja on poistettu munkin tuttujen päästä.
Onks ne pakko poistaa?? voiks niist olla jotain haittaa?
Moikka!
Mä olin just ettimässä netistä tietoo aivokasvaimesta!.. Mulla on päässä yks kuhmu, ku siihen koskee niin se on kipeä, mutta ei muuten.
Sit mulla on tullut kumpaakin silmään, kuhmu, ne kuhmut ei näy päällepäin, mutta kun kokeilee niin ne tuntuu, mulla menee yöunet tän takia, ku pelkään aivokasvainta, ja että ne kuhmut ois jotai syöpäpesäkkeitä tai jotai muuta... Pitäs
varmaan lähtä käymään lääkärissä, ettei tuu mitään pahempaa stressiä..
Kävin tos itse kuvauksissa ,ku lähti välillä näkö kokonaa ja epäilin et jos siel painaa jokin näköhermoo,ja oliha siellä kasvain mutta onnex hyvälaatune.. kyl se mua vaivaa sillon tällön, mut kyl sen kans oppii elämää ku ottaa sen asenteen!! mitä nyt muija läx sen takia ja kaverit pitävät kai mua jonakin friikkinä.. mutta kannattaa ilman muut men lääkärii ni sillä se selviää mikä vaivaa:)
no mun mielestä noi ei ole aivokasvaimen oireita...multa leikattiin 5 vuotta sitten kananmunan kokoinen aivokasvain joka on nyt uusiutunut...jos sä saat jotain pyörtymin tai "poissa olo kohtauksia" niin sitten kannattaa varata aika kyssiin