Onko kellään kokemuksia tuosta Arthryl-pulverista? Oliko apua?
Arthryl 1,5 g
Nivelrikkoinen
1420609
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
sitä kuureittain, hän syö aina sen laatikollisen ja siitä on hänelle ainakin apua.Polvivaivoihin
itse en sitä pysty juomaan, tökkii se koostumus:)
Toinen laatikollinen menossa minulla . Vaikutuksesta en ihan varmaa osaa vielä sanoa mutta tuntuu kuin kipua olisi vähemmän . Saattaa kyllä johtua lämpimistä säistäkin . Lääkäri sanoi että vastoin entistä käsitystä sitä voi syödä vaikka jatkuvasti . On ainakin edullinen verrattuna luontaistuotteisiin .
Olen käyttänyt jo useamman laatikon,kivut häipyneet ja liikkuminen onnistuu, olen vanha mummo mutta apua olen pulverista saanut,
Olen käyttänyt Orionin Glukosamiini pillereitä 1/2 vuotta, kivempi ottaa pillereinä.Aivan sama koostumus ja aine.hyvin auttaa..koiraanikin,jonka kanssa yhdessä niitä popsimme.Minä 3 pilleriä vrk ja koirani(saksanpaimenkoira uros)1pilleri vrk
Ihan mielenkiinnosta tutustui Arthrylin ominaisuuksiin verrattuna markkinoilla muihin oleviin tuotteisiin.Tuloksina sain huomata, että Arthryl on ainoa tutkittu tuote, mita löytyy, kaikki muut käyttävät hyödyksi Artrylin tutkimuksia. Ongelma, joka tässä piilee: Arthryli vuorokausiannos on 1,5 grammaa, otti sen sitten jauheena, tai nykyään myös kahtena tablettina, muiden annos korkeintaan 1,2 grammaa. Eli Arthrylissa 300 mg enemmän kaikenlaisia imeytymiseen/glukosamiinin toimintaan vaikuttavia aineita. Tässä syy, miksi käytän ainoastaan Arthryliä. Ja lääke toimii mainiosti, olen syönyt sitä nykyään jatkuvasti, sillä lääkärin mukaan nykysuositus on jatkuva.
Yliherkkyysvaikutuksia kuten kutisevaa ihottumaa ja bronkospasmia (keuhkoputkien supistumista
Walmark ArthroStop Plus 100 cps Virosta
ko tuotteella ei mitään tekemistä Arthrylin kanssa. Sorry. Muutenkin kannatta olla hieman varautuneempi noihin "tallinnan" tuliaisiin, sillä valikoimaa sieltä löytyy a:sta ö:hön...
Nykyäänhän Arthrylia saa myös kapseleina. Minuula ikää alle 50 v ja lääkäri suositteli käyttämään ainoastaan kuuriluenteisesti. Joten jälleen nyt on menoos n. 3 kk:n kuuri.
Tosi tarpeeseen tullut maksuton paikka missä saa ammattilaisen kanssa keskustella nivelrikon tuomista ongelmista Turku ANinkaistenkatu 14-16 Saatavana paljon materiaalia !
mulla on kyseisestä 2 x 3 kuukauden kokemus ja ei ollut mitään vaikutusta - sanotaan että sen pitäisi auttaa särkyä lieventävästi ja liukastavasti kuten joku kukonheltta uutekin, mutta eipä auttanut kulumaan ja polvisärkyyn :-(
Ei ollut apua Arthrylistä eikä Glukosamin-tableteista.
MSM oli ainut josta on ollut apua ja tekonivel jonka sain polveen keväällä.
Minulla reilun puolen vuoden kokemus Arthrylistä ja on ollut huomattava apu lonkan nivelrikkoon (aika alkuvaiheessa). Syön tabletteina 2 päivässä, huomattavasti miellyttävämpi kuin tuo jauheesta tehtävä "harmaa litku", joka kyllä tökkii. Tabletteina aika lailla kalliimpi kuin jauhe ja hinta nousee useammalla eurolla joka 3 kk ostosatsin välissä. Hinnannousu liittyy varmaan siihen, että Kela-korvaus poistui heinäkuun alussa.
siis olen kans jo kaikenlaista lkrin määräyksellä kokellut ja arthylistä tuli ihan kauhea ihottuma ja sitä en pystynyt käyttämään, ei ollut mitään pikkunyppylää vaan ihan koko kropan polttava rikkoutunut iho =(
se mikä sopii toiselle, ei sovi kaikille =)
Boksin artturia söin myös aikoinaan polven rustovammaan, polvi kyllä parani, mutta mistä sen tietää tehosko siihen aika vai jauhe, vai molemmat. Lääkettä tuli vedettyä kai joitain kuukausia.