miksi aina sorratte valkolaisia?
MIKSI ROMANIT SORRATTE VALKOLAISIA
kerroppa se
232605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
NIIN METSÄ VASTAA KUN SINNE HUUDETAAN: AJATTELEPPA SITÄ NIIN SAAT VASTAUKSEN KYSYMYKSEESI.
osattu ajatella mitään. Eikö sekään psykiatri joka sulle kirjotti
työkyvyttömyyseläke paperit, osannut ajatella mitään???
Ihan ajattelemattomuuttaanko se sen meni tekemään???
Mutta eihän niin saa tehdä!!!
Ja mikä ihmeen kaikupohja sinä olet sitten koko elämäsi ollut???
Eikö koskaan tullut mieleen hommata ihan oma elämä???
Väsyttää eikä jaksas mennä töihin turhaan aikaa kuluttamaan, rahan tekeminen rikoksella ja huijauksella on paljon jännempää ja sopii miehen arvolle paremmin kuin huhkiminen, sitten jää aikaa ryypiskelyyn ja lorvailuun muutenki ja voijaan miehistellä toisillemma ja valkolaisille, otetaa vaan rennosti tässä..ainii, valkolaisija aina muistetaan sanoa rasisteiksi nii se helpottaa meijän lokoisaa elämäntapaa, ei tarvi mitää tehhä kun rasistit estää kaiken aina, nii kun muistetaan aina sanoa ollaan rasismin uhreja nii ovet sulkeutuu edessä ja sossu jeesaa.
Kyllä tosi asia on niin että me kaikki ei käydä sossussa vaan teen samalla lailla töitä kun suomalaisetkin ja maksan veroni ja vääryyttä inhoan myös tuollaista asennetta!! luuletko tosiaan että kaduilta löydät kunnolliset ihmiset siellä näkee kaiken näköstä!! Ja tosi asia jokainen työssä käyvä ei näy siellä työ aikana ihan sama on suomalaisillä siellä on varmasti sossu pummit suomalaisiakin ei pelkästään mustalaisia tai muita vähemmistöjä..Järki käteen ihmiset!!
Itse tunnen henkilökohtaisesti mustalaisia aika paljonkin ja voin sanoa, että joukossa ei ole kuin yksi täysipäinen!!! Tämä mustalainen joka käy töissä ja elää "normaalia elämää", niin pakoilee juuriaan!!!
Nostan kuitenkin hattua niille mustalaisille, jotka jaksavat ponnistella paineista huolimatta ;).
En ole rasisti, mutta en suvaitse mustalaisten ylimielistä asennetta. Vika on kasvatuksessa. Mädistä puista ei voi tulla kuin mätiä omenoita. Lapset oppivat jo vaippaiästä asti väkivallan ja varastamisen yms... Tämä on valitettavaa, mutta totta. Olen sen joutunut itse omin silmin näkemään.
Ja positiivista... Te "kunnolliset" älkää luovuttako vaan ajakaa omien asioita! Kyllä mustalaisten olot ovat mm. Suomessa kohentuneet huomattavasti viimeisen 50 vuoden sisällä. Ja te muut ottakaa itseänne niskasta kiinni ja opetelkaa elämään kuten muut ihmiset. Tuntuu ehkä vaikealta, eikä varmasti ole helppoa, MUTTA ei myöskään mahdotonta..
Ei saa suuttua!
siksi, kun olette valkoisen seinän näköisiä
ei oo muuten totta, romanit rakastaa valkolaista
Itse olen elänyt ennen romaaneiden kanssa samassa taloyhtiössä. Tutustuin lapsieni avulla aivan ihanaan Romaaninaiseen. Lapsemme olivat saman ikäisiä, joten yhteistä touhua meillä riitti vaikka olimme eri "rotuisia". Valitettavasti kyseinen perhe muutti pois ja tilalle tuli toinen perhe josta en voi puhua yhtä kauniisti. He varastivat lähes kaiken mikä irti lähti, lasten leluista mattoihin. Ajelivat yökaudet autoilla tööttötorvet pohjassa pitkin pihoja ja nurmikoita. Kopistelivat korkokenkineen rappukäytävissä ympäri vuorokauden, lauloivat karaokea volumet kaakossa aamuöisin. Yleiset järjestyssäännöt ja suomen laki ei koskenut Romaaneja, minä kylläkin olin heti kaalea rasisti kun meille asiasta huomautin. Mutta onneksi osui mora kyseisen miehen keuhkoon ja lähtivät sitten pakosalle. Ystävällinen suhtautumiseni Romaaneihin loppui siihen. Eli niitä kaloja saa mitä onkii.
Kerkisit siis huomata että meitä on moneen junaan niin!! etkö nyt hyvä ihminen tajua että me ollaan normaaleita ihmisiä löytyy hyvia ja huonoja ihmisia ihan niin kuin teitäkin! En voi tosissaan käsittäää tota järjen köyhyyttä...
OLETKO NOIN IDIOOTTI?
osoitit juuri sen että yhden pahoilla tekemisillä yleistät kaikki samaan kastiin kuuluvat yhtä pahoiksi.
Etkö juuri kertonut kuinka pihassasi asui ihana romani perhe ja kuinka tilalle muutti huonotapainen romani perhe ja nyt näiden huonotapaisten ansiosta et enää suvaitse romaneja.
AJATTELE ENNEN KUIN PÄÄSTÄT SUUSTASI ITSEÄSI JA MAINETTASI SAASTUTTAVIA KOMMENTTEJA!!!
TOTTA
Tähän täytyy kyllä yhtyä,SUOMALAISET NAISET OVAT ROSKAA.Kiitos oivaltavasta kirjoituksesta
Etkö raukka lakkaisi kadehtimasta. TAidat olla
läski mustalaisnainen joka on jätetty kauniin
vaalean suomalaisnaisen tähden. Mene hoitoon.
Kyllä tilanne on useimpien kohdalla näin.
Tunnen pari kaveria jotka ovat suomalaisia mutta
asuneet ja käyneet koulunsa ruotsissa.Nyt ovat työssä suomessa ja kulkevat ruotsiin usein laivalla.Naureskelevat että kun menevät laivalle ja puhuvat riikin ruotsia niin suomalaiset naiset suorastaan kilpailevat heistä.
Ja entä etelän matkat?Joku kotkan ruusu ikä 45 on innoissaan kun 20 vanha poika panee innolla,totta kai panee koska oman maan naiset ei anna ilman avioliittoa.Sitten vielä tarjotaan pojille kaikkea eli ostetaan seksiä heiltä.Nostaa hyvin kotkan ruusun imagoa kun ei tajua missä mennään
Taidat kertoa itsestäsi noissa tarinoissa. Eihän
se mikään salaisuus, miksi mustit käy Ruotsinlai-
voilla."kauppa se on mikä kannattaa". Vai mitä?
Tuli mieleen "saksalaisten pistämät"
Korpisoturi
Sota-aikana kun Suomessa oli saksalaisia sotilaita, niin kyllä himokkaimmat tyttöset olivat kovassa kiimassa näiden perään. Näistä suhteista syntyi lapsiakin, valitettavasti noiden suhteiden takia, saksalaisten pistämä nainen menetti maineensa jopa loppuiäkseen, tuolloin puhuttiin "saksalaisten huorista". Ja kun saksalaiset poistuivat maastamme niin eipä näille naisille paljon jäänyt, vain huono maine. Näistä suhteista syntyneiden lastenkaan elämä ei ollut sodanjälkeisissä tunnelmissa kovin helppo, kiusaamista tapahtui paljon. Voidaan tietenkin ajatella että moraalikäsitykset ovat nyt toisenlaisia kuin tuolloin, vai onko sittenkään.
VAin omista kokemuksista saksalaisten sotilaiden kanssa. Kyllä tarinaa piisaa. Kun yhdellä sormella
osoittaa muita niin neljä on itseä kohti. Ajatel-
kaa vaan omia rikoksianne ja seikkailujanne tällä
aluella? Kyllä mustalaisakkojakin on pantu mennen
tullen.Vai tuleeko kaipuu?
Mutta nää lapset on kuitenkin kiusaamisestaan huolimatta pärjänneet tutkimusten mukaan erittäin hyvin. Eivät tekemässä mitään sensaatiota kokemis-
taan kivuista, kuten eräät, eivätkä ratsasta rotu-
sorrolla ym. Johtuneekohan vahvoista geeneistä?
Jassoo, nyt kyllä hourailet? Puhut satujuttuja, missä ei ole pienintäkään toduutta. Minun pakko kysyä missä hoitolaitoksessa olet hoitossa ? Törnävällä, vai Niuvanniemellä? Ota kaikki taput mitä hoitaja sinulle antaa, äläkä piilottele niitä kielesi alle, silloin sinä olet hiukan fiksuimman oloinen . Siis puhut sontaa koko ihminen. Missä on sinun sanoilesi todisteet?
Mutta kaikkihan tiedää, että olette ollut saksalaisten, sekä venäläisten HUORIA. Todisteet
löytyy.
Siis possuja olette. Ei voi muuta kuin nauraa teille, ja nyt huoraatte somalien kansa , sekä joka hiukan puhuu vierasta kieltä, niin jakorasia on heille auki. Olette tosi sivistynyttä kansakuntaa, hiih haah
Jos noin hermostuit niin viestihän on silloi TOTTA
VAlheenpaljastuskone on käynnissä.. (HAHAA) Kyllä
Jakorasiakin voi muuttua mutta eräät ei. Eikhän
niin????
Suomalaisille naisille!
: Suomi poika!
Ihan hyvä, että sellaiset suomalaiset naiset jotka ihanoi ulkomaalaisia miehiä niin ne huolii! Mutta sitten kun heille synnytätte lapsia ja ne pettää teitä jne. Niin älkää sitten odottako meiltä suomalaisilta miehiltä myötätuntoa teitä kohtaan. Itse en kyllä alkaisi elättämään jonkun pakolaisen kersaa! Ei sillä on meissä suomalaisissakin paljon toivomisen varaa. Mutta jos pitää joidenkin naisten haukkua sitä, että ei pituus riitä/paksuus niin työntää sinne pesismailan. Maksumiehiä te ette meistä saa! Aika heikot on perusteet sille, että haluaa ulkomaalaisen miehen itselleen! *nauraa*
Edellisen kirjoittaja oli lössähtäny romaniakka
Eihän vaan oikeesti olla noin ilkeitä toisillemme kuin mitä edellä on kirjoiteltu?
Jaa, etkös tuota itse tiedä ? Kehoittaisin sinua tutustumaan suomen historiaan romaneista. Siis romanien historia europassa . Kyllä sieltä saat täydellisen vastauksen