puualumiini-ikkunan maalaus?

Voiko alumiinikarmia maalata/maalauttaa millään jos maali menee vialliseksi tm?

Talotohtorin mukaan puualumiini-ikkunat on kertakäyttöisiä verrattuna aitoon puukikkunaan.

Meinaan rakentaa ja otan puualumiinit koska en jaksa sit olla joka 5 vuosi pakkeloimassa puuikkunoita.
11368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

onhan niitä metallivärejäkin jo keksitty,jos tohtori ei sitä satu tietämään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki.s kirjoitti:

Voiko alumiinikarmia maalata/maalauttaa millään jos maali menee vialliseksi tm?

Talotohtorin mukaan puualumiini-ikkunat on kertakäyttöisiä verrattuna aitoon puukikkunaan.

Meinaan rakentaa ja otan puualumiinit koska en jaksa sit olla joka 5 vuosi pakkeloimassa puuikkunoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu