Aprilia Rx 50

Elikkä mulla ois semmonen kysymys että ku mulla on vuoden 98 rx mopo ja vääntöä ei tunnu löytyvän vaikka kurit on otettu pois, mutta vauhtia on onneksi noin 80km/h. Kaverin kuristettu derbikin keulii paremmin.. Onko mopossani jotain vikaa vai ei? Kiitos etukäteen. :)
11863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Osta PV!

Äänestä
  • Älä osta peeveetä!

    Äänestä

  • asdqaz kirjoitti:

    Älä osta peeveetä!

    jos keulia haluat, osta käytetty honda monkey! se kyllä keulii vakionakin!

    Äänestä

Kopiomanki... tehoja enempi ku vakio honda monkeyssä... kyllä keulii...

Äänestä
  • Osta polkupyörä!
    Kyllä kuule keulii!

    Äänestä

  • asdasdasda kirjoitti:

    Osta polkupyörä!
    Kyllä kuule keulii!

    En halua ostaa mitään! En kysynyt mikä keulii tai kannattaa ostaa.

    Äänestä

ei siin mikään vika oo mulla on kans rx:sä 2000 mallinen mulla lähtee tänään kuristukset pois mopost....jos haluut kiihtyvyytä niin vaihda etu ratas isommaks ja taakse niin pieni kun pystyy kiihtyvyyhtä tulee lisää. onko sen sun rx:stä otettu alku käyrän kohalta kuristus pois.se puoli mikä menee pytyyn kiini? jos ei niin siinä näkyy sellanen hitsattu putki siihen pakoputkeen kiini sen otat pois niin tulee kiihtyvyytä. ja ilman sudattin kannataa kattoa onko puhdistettu se otaa sen kautta kiihtyvyytä kans se tarttisi saada ilmaa paljon kaasariin keksi joku juttu esim.tuuletin sinne et se tyäntää sinne ilmaa. tai osta isompi pytty!

Äänestä
  • Jaa noin päin se rattaiden vaihto menee... Tuleeko sitten huippunopeutta reilustikin lisää, jos vaihtaa taakse suurimman ja eteen pienimmän mahdollisen rattaan?

    Äänestä

  • ...juuu kirjoitti:

    Jaa noin päin se rattaiden vaihto menee... Tuleeko sitten huippunopeutta reilustikin lisää, jos vaihtaa taakse suurimman ja eteen pienimmän mahdollisen rattaan?

    sillai tulee niin nopeeks kiihtyvyydeks et joudut heti vaihtamaan vaihteen

    eli ei hirveen kauan keulita en osaa hirveen hyvin tohon sanoa mitään

    Äänestä

  • Vihdoinki sain järkevän vastauksen.. Kiitän! :)

    Äänestä

  • Tietämätön.. kirjoitti:

    Vihdoinki sain järkevän vastauksen.. Kiitän! :)

    Sait virheellisen vastauksen. Laittamalla taakse pienimmän mahdollisen rattaan saat mopostasi TODELLA laiskan kiihtyjän, eivätkä ylämäet ole mukavia. Epäilenpä, ettei kuristamaton vakio-RX jaksa kulkea noin pitkillä välityksillä edes tasaisella parilla suurimmalla vaihteella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön. kirjoitti:

Elikkä mulla ois semmonen kysymys että ku mulla on vuoden 98 rx mopo ja vääntöä ei tunnu löytyvän vaikka kurit on otettu pois, mutta vauhtia on onneksi noin 80km/h. Kaverin kuristettu derbikin keulii paremmin.. Onko mopossani jotain vikaa vai ei? Kiitos etukäteen. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu