kiinnijäämisen riski

mikä on mahdollisuuten jäädä kiinni kun latailen dc ohjelmalla toisen tuotantokauden lost sarjaa? Noin kerran päivässä lataan pari jaksoa.
Ja sitten kun vielä jaan niitä tommoset 3 gigaa.
104407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Anna palaa.

Äänestä

Olet siis jo jäänyt kiinni! Todennäköisesti jossain vaiheessa virkavalta ottaa yhteyttä, sitten kun on tarpeeksi monen piraatin tiedot selvitetty.

Kaveri joutui vasta ongelmiin virkavallan kanssa vaikka jaossa oli tavaraa vähemmän mitä sulla!

Äänestä
  • Höpöhöpö;)

    Äänestä

et jää kiinni jos et jaa mitään...

Siinä mielessä DC on huono , että joutuu pistämään jakoon

Äänestä
  • yhtä laitonta kuin jakaminen.

    Äänestä

  • 1651651 kirjoitti:

    yhtä laitonta kuin jakaminen.

    lue ja yritä omaksua se,mitä noissa viesteissä sanotaan.

    Äänestä

Jos lataat pelkänlostin niin tuskin jäät kiinni.

Äänestä

luokkkaa kuin meteoriitin osuminen juuri sinun päähäsi

Äänestä
  • ko miättii et kui monta ihmistä suomessa ja koko maailmassa on ketä käyttää p2p ohjelmia.

    Äänestä

  • ...on voittaa lotossa 2 kertaa putkeen kuin jäädä kiinni p2p:n käytöstä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelottaa.. kirjoitti:

mikä on mahdollisuuten jäädä kiinni kun latailen dc ohjelmalla toisen tuotantokauden lost sarjaa? Noin kerran päivässä lataan pari jaksoa.
Ja sitten kun vielä jaan niitä tommoset 3 gigaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu