Onko kellään kokemusta hotellin varauksesta Copenhage&Malmö a´la Carte-linkin kautta netissä. Onko luotettava ja uskallanko antaa sinne Visa-korttini numeron varauksen yhteydessä. Veloittavat hotellimaksun kortilta vasta matkan päätyttyä, mutta kortin numero annetaan jo varauksen yhteydessä. Varauksen kautta saa Kööpenhamina kortin, jolla oli paljon etuja. Kannattaako varata? Toivoisin pikaisia vastausta, lennot on jo varattu
Kööpenhaminan hotellivaraus
3
959
Vastaukset
- Kokemusta on
Erittäin kätevä ja hyvä systeemi tuo Copenhagen a la carte. Olen käyttänyt kahdesti Köpiksen lomalla ja samaa firmaa myös kahdesti Tukholmassa. kaikki toimi hyvin, hinta meni luottokortilta vasta matkan jälkeen. A la carte-kortti on kätevä eri nähtävyyksissä, säästät pitkän pennin! Saat sen heti hotelliin mentyäsi (vaikka aamuvarhaisella), vaikka itse huoneen saisitkin käyttöösi vasta iltapäivällä. Se on voimassa koko oleskelun ajan, ei esim. 24h kuten muut vastaavat kortit. Eli jos yövyt 2 yötä, saat kortin kaikille kolmelle päivälle!
Huomaa kuitenkin että Köpiksessä korttiin ei sisälly paikallisliikenteen bussit, junat ym.(Tukholmassa ne sisältyvät). ja huomaa myös varatessasi, että osa (halvemmista) hotelleista sijaitsee Malmön puolella... Jos hotelleissa on valinnanvaraa, katso sellainen joka on keskustassa! Mutta muistakin heidän hotelleista on ihan hyvät yhteydet keskustaan, esim. Scandic Sydhavenista junalla n. 10 minuuttia.
Ehdottomasti suosittelen tätä pakettia! Hyvä hinta-laatu suhde!- myöskin
Viime kesänä varattiin netistä hotellipaketti. Ihan hyvin kaikki toimi. Käyttävät Visa-maksuissa suojattua yhteyttä, joten ihan turvallista on. Vaikka julkiset liikennevälineet ei korttiin kuulu, Köpiksessä pääsee aika hyvin kulkemaan paikasta toiseen korttiin kuluvalla kiertoajelubussilla. Se kun kiertelee nähtävyyksistä toiseen ja kyytiin voi hypätä matkan varrelta.
- daigu
tuota alá carte linkkiä olen myös tutkaillut, ja nyt on hotellit tiedossa, eli pitäisi yöpyä Bella Danicassa, joka ei ole ihan köpiksen keskustassa vaan jokusen kilometrin päässä kastrupissa. Onko kellään kokemuksia ko. hotellista? kaikki tiedot otetaan kiitollisena vastaan!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4718457Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195820Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554752Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564599Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624099Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673732- 901698
- 951202
- 42857