Minkä yleisarvosanan annatte kyseiselle mallille?
Omat kokemukseni on että kamera on äärimmäisen kätevä ja näppärä, mutta myönnettävä on että zoomatessa täysillä saattaa kuvista välillä tulla epäteräviä. Onko kellään sama kokemus?
Ostin omani netin kautta Saksasta, kauppaan sisältyi 256 Mb muistikortti.Kotiin tuotuna 270 €
Suomenkielinen valikko oli tosi helppo ladata netistä kameraan.
Tyytyväisyysgalluppi mju 700 suhteen
4
1459
Vastaukset
- Samurai
Muutama kuukausi on nyt tullut käytettyä. Yleisarvosanaksi antaisin 9. Pieni koko ja roiskevesitiiviys ehdottomasti plussaa, kuvien laatu hyvissä valaistusolosuhteissa erinomainen, akun kesto hyvä ja mainitut suomenkieliset valikot hyvä lisä.
Jos olisi vielä kuvanvakain, niin olisi jo lähellä täydellistä pokkaria, ilman vakainta pitkillä valotusajoilla tosiaankin saa epäteräviä kuvia aikaan. Eihän se vakain mikään kaiken pelastava juttu tosin ole, mutta paljon siitä varmaan apua olisi.
Salaman teho (kuten suurimmassa osassa pokkareissa) riittämätön suuremmissa sisätiloissa, kohinaa myös jonkin verran sisäkuvissa, paperitulosteissa ei tosin juurikaan huomaa.
Kaiken kaikkiaan kameraan olen tyytyväinen, ja onpa vielä tyylikkään näköinenkin.- ähhhhhhhh
En tiedä onko kamerassani jotain vikaa, mutta vanhemmalla saman mallin 4 Megapikselin kameralla saa parempia (terävempiä) kuvia.
- yks vaan
ähhhhhhhh kirjoitti:
En tiedä onko kamerassani jotain vikaa, mutta vanhemmalla saman mallin 4 Megapikselin kameralla saa parempia (terävempiä) kuvia.
Kuulostaa tutulta. Luvataan veitsenteräviä kuvia, mutta totuus jotain ihan muutam etenkin sisäkuvissa. Ikälopulla (5 v)vanhemmalla digikameralla saa huomattavasti terävämpiä kuvia. Näin se kehitys etenee....
- Scripta
Mäkin oon just ostamassa ton kameran... No eiköhän se kuitenki oo parempi ku 4.0 megapikselin kamera... Joka muuten varastettiin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001740Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611414Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?801397Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47946Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51943Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73876
- 109873