Kuinka kauan on suositeltavaa ladata akkua ensimmäistä kertaa, siis Nokia N70?
N70 ensimmäinen lataus?
Joojoo
4797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No nehän on vähän ladannut sitä jo tehtaassa, (eli voit vähän käyttää sitä jo) ni sit ehkä 10-12 tuntia, niin ne ainakin sanoi mulle elisasta kun ostin. Ja on se muutenkin suositeltavaa, että lataa puhelimen "yön yli", oli nyt mikä puhelin tahansa. Mulla on kokemusta, oli ennen 3220, kesti 2 kk, oli joka toinen viikko korjauksessa, koska kaupan kaverit oli sanonut että "lataa 2 tuntia siinä alussa, se riittää". No just!! No eli siis lataa kymmenen tuntii tai mielellään vähän enemmän.
"3220, kesti 2 kk, oli joka toinen viikko korjauksessa, koska kaupan kaverit oli sanonut että "lataa 2 tuntia siinä alussa, se riittää""
Joka toinen viikko korjauksessa kun latasit vain kaksi tuntia ensimmäisellä kerralla? Ja tämä kuningaspäättely tuli varmaan kirjallisena huollosta?
PASKAJUTTUA!
mut aina vaan nää vanhat legendat kiertää ihmisten keskuudessa, eli silloin kun akuissa luki Ni-Cd niin silloin eka lataus piti olla pitempi.
Mut nykyään kännykät on sen verta älykkäitä et osaavat lopettaa latauksen kun akku on täynnä eli palkin vilkkuminen loppuu ja tämän jälkeen se on aivan sama pitääkö sitä piuhaa siinä kännykässä kiinni vai ei, lataus on jokatapauksessa jo ohi.