Kannattaako ostaa rata grey, jos haluaa harrastaa maastojuoksuja? Vaiko mielummin geeli?
Greyhound olisi unelmana, mutta rataa kun meilläpäin ei lähellä. Niin olisiko viisaampaa ostaa geeli grey? Maastojuoksu harrastukseen olisi mahdollisuus ja kiinnostus.
Grey
7
855
Vastaukset
- rata greyllä
kun maastojuoksuja harrastaa, vahinkoja sattuu todella usein, koska koira on niin nopea, se saa kiinni ne räsyt sun muut...siksi siis ratagrey on ratagrey. Eli en kyllä maastojuoksuun kyseistä rotua hankkisi.
- hyvin
Höpö-höpö, ratagrey hakkaa geelit maastossa mennen tullen. Maastoissa menee tälläkin hetkellä muutama ratagrey hyvin tuloksin. Ei ole sen vahinkoalttiimpi kuin geelikään.
- määkii
Juuri noin mäkin ajattelin, että kumpikampi. Ja maastoon mielin, kun siellä oli aina ennenkin oltu.
Ratakoiraan päädyin. Ja ihan itte sen totesin (hyvin varhaisella kokeilulla), ettei tuota maastokisaamaan ole järkevää viedä. Ihan liian nopee.
Nyt en muusta perustakaan kuin ratameiningistä.
Niin ne muutkin ratoja kiertävät turuust haukiputtaalle. Ei näytä olevan matka este.
Ratakoirista osa on muuten rekattu niin, ettei niillä ole (käsittääkseni) asiaa vinttikoiraliiton kisoihin.- rassi
Ne ratarassit, jotka on rekattu kennelliittoon voivat osallistua vinttikoiraliiton kisoihin. Sekä radalle että maastoon kuin myös näyttelyihin. Muualle kuin kennelliittoon rekatut voivat kisata vain ja ainoastaan GRL:n ratakisoissa.
- ininää
rassi kirjoitti:
Ne ratarassit, jotka on rekattu kennelliittoon voivat osallistua vinttikoiraliiton kisoihin. Sekä radalle että maastoon kuin myös näyttelyihin. Muualle kuin kennelliittoon rekatut voivat kisata vain ja ainoastaan GRL:n ratakisoissa.
Kylläpä vain näyttelylinjaiset ovat vielä maastoissa useamman kauden mukana, veteraaninakin. Ratasellaiset joko loukkaavat itsensä ja sitämyöten juoksut on juostu siellä radallakin tai sitten ne ajetaan loppuun kahdessa vuodessa käyden jokikisen kisan niin maastoissa kuin radoillakin (molemmat liitot vielä)-eikä sellasita rääkkiä kestä mikään eläin.
- Veijo Esso
ininää kirjoitti:
Kylläpä vain näyttelylinjaiset ovat vielä maastoissa useamman kauden mukana, veteraaninakin. Ratasellaiset joko loukkaavat itsensä ja sitämyöten juoksut on juostu siellä radallakin tai sitten ne ajetaan loppuun kahdessa vuodessa käyden jokikisen kisan niin maastoissa kuin radoillakin (molemmat liitot vielä)-eikä sellasita rääkkiä kestä mikään eläin.
Ei ole Suomen maassa sellaista ratakireää, joka kävisi maastoissa ja molempien liittojen kisoissa.
Eikä sellaistakaan, joka kävisi joka viikonloppu jossain kisoissa.
- Alisa95
moi kysyit että kannattaako ottaa greyhound meilläkin on grey vaikka ei rataa lähellä juoksutamme sitä aina millin missäkin mutta nyt emme ole juoksuttaneet kun siltä repesi kannus kynsi ja meidän grey on tosi kiltti ja seurallinen sen nimi on Kojo......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745329Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19510856Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 351597
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500