HOOPI SELOSTAA FINAALIN?

juttu menee näin..kahden selostajan piti matkustaa alkusarjan otteluiden jälkeen paikanpäälle saksaan..ja kun tänää virkkunen on selostanut molemmat matsit niin se tarkoittaa sitä että hoopi ja tapsa lähtivät saksaan..
onneksi näin..sillä tämä sveitsi-etelä-korea ottelu on tämän virkkusen klopin viimeinen matsi..päästään
tuosta kimittävästä kakarasta eroon..
hoopi taitaa selostaa finaalin..
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kotimaan kisastudiosta vauhtiselostaja, Bror "bubi" Wallenius

Äänestä

Virkkunen on mielestäni kyllä esiintynyt edukseen MM-kisojen selostamisessa. Aiemmin ainakin itse kritisoin häntä liiasta hehkuttamisesta, mutta sittenkin hän on noussut varmasti yhdeksi tulevaisuuden ykkösselostajista Ylellä.

Jos kisat hänen osaltaan tosiaan päättyvät jo tänään, toivottavasti häntä kuullaan vielä jatkossakin jalkapallo-otteluissa!

Hoopi Hänninen oli vielä kymmenen vuotta sitten todella vakuuttava jalkapalloselostaja, mutta nyt vaikuttaa kyllä siltä, että hän ei ole oikein pysynyt ajan hermolla mukana.

Ilmeisesti keskittyminen on jäänyt hyppyrimäen nokalle, sillä yllättävän paljon Hoopi on näiden kisojen aikana tehnyt yksinkertaisia asiavirheitä selostuksissaan.

Äänestä
  • Hoopi on AINA tehnyt virheitä futista selostaesaan! Kaikesta huomaa, ettei se pösilö oo ite koskaan pelannut futista. Ei se tajuu futiksesta yhtään mitään! Tyypillistä Hoopia: ja siitä tuli sivurajaheitto (tuli vapaapotku), Kyllä se oli selvä paitsio! (ei ollut paitsio vaan käsivirhe).

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HOOPIENHOOPI kirjoitti:

juttu menee näin..kahden selostajan piti matkustaa alkusarjan otteluiden jälkeen paikanpäälle saksaan..ja kun tänää virkkunen on selostanut molemmat matsit niin se tarkoittaa sitä että hoopi ja tapsa lähtivät saksaan..
onneksi näin..sillä tämä sveitsi-etelä-korea ottelu on tämän virkkusen klopin viimeinen matsi..päästään
tuosta kimittävästä kakarasta eroon..
hoopi taitaa selostaa finaalin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu