olenko

riippuvainen

Pari päivää sitten menin vasta aamuyöstä nukkumaan, koska ei nukuttanu ollenkaan. Olin koneella sen illan ja yön. Eilen kokeilin, etten olis koneella koko päivänä, illalla väsytti, kuten normaalisti. Käväisin kuitenkin täällä, eikä nukuttanu taaskaan yhtä hyvin, kuin tavallisesti, nukkumaan menin vasta yhen jälkeen. Mikä vikana?

4

780

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hengailija

      Sinulla ei ole siis muuta tekemistä, kuin nukkua tai olla koneella.
      Ei se kuitenkaan ihmistä nettiriippuvaiseksi tee.
      Siis mitään ei ole vikana!
      P.S. Mitä jos pari tuntia ennen nukkumaan menoa kävisit suorittamassa reippaan kävely- tai pyöräilylenkin?
      Tulisi se unikin silmään helpommin.

    • virkistää

      Kannattaa sulkea kone noin tunti ennen nukkumaan menoa, muuten ei saa kunnolla unta.

    • alkoholisti

      Normaalisti nukun 22-06, mutta nyt juhlat jossa viinakin virtasi venyivät aina puoleen yöhön saakka. Mistä on kyse, olenko alkoholisoitumassa?

    • Jubei-chan

      Itse olen koneella 8-12 tuntia päivässä näin kesäisin kun ei ole koulua. Nukkumaan siinä 3-5 aikoihin riippuu mitä telkkarista tulee. Koneen "laitan kiinni" noin kahdelta. Tai lopetan koneella olemisen. Kone on auki ja valmiina odottamassa kun herään aamulla siinä 12-15 aikoihin. Ehkä välillä käyn ulkona trampoliinilla hyppelemässä 5-15 min.
      En koe olevani nettiriippuvainen. Pärjäisin ilmankin jos olisi pakko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3803
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      38
      2598
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      36
      2102
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      23
      1832
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1739
    6. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1672
    7. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1608
    8. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1496
    9. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1477
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      25
      1464
    Aihe