miten saa googlen yläpalkkiin`?

Mulla on google pikkuluukkuna alotussivulla, mutta haluaisin sen yläpalkkiin, olen jossain sen nähnyt olevan niin. Mitenkähän sen saa sinne? Ja siitä semmosen kuvakkeen että saa pikasesti esim kuvahaun valkattua...
2569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siellä on se jo valmiina.

Sinun kannattaa myös hankkia turvallisempi Internet-Selain jos käytät Internet Exploreria. Kilpailevia selaimia ovat esimerkiksi Mozilla Firefox ja Opera. Suosittelen tavallisille käyttäjille kuintenkin Mozilla Firefoxia.

Tässä hyviä syitä siirtyä käyttämään Mozilla Firefoxia:

-   Turvallisempi: Mozilla Firefoxissa on paljon vähemmän tietoturva-aukkoja kuin Internet Explorerissa ja jos siitä löydetään aukkoja niin ne korjataan nopeasti.

-   Koneesi ei enää saastu ärsyttävistä mainosohjelmista.

-   Helpompi käyttää: Mozilla Firefoxissa on monia helpottavampia toimintoja; esimerkiksi välilehdet minkä avulla saat liitettyä monta internet-sivua yhteen ikkunaan.

-   Ilmainen: Moziila Firefox on 100 % ilmainen.

-   Nopeampi: Lähes kaikissa nopeustesteissä Firefox on ollut nopeampi kuin Internet Explorer.

-   Suomenkielinen.

-   Helppo muokattavuus: Mozilla Firefoxiin saa satoja ilmaisia laajennuksia jotka tuovat erilaisia toimintoja. Esimerkiksi Adblock Plus nimisellä lisäosalla saat käyttää internetiä ilman ärsyttäviä mainoksia, minkä avulla sivut latautuvat nopeammin. Firefoxin ulkonäköä voi myös muuttaa monilla erilaisilla teemoilla mitä on jo satoja. Kaikki lisäosat saa yhdestä paikasta: Mozillan omilta sivuilta: http://addons.mozilla.com .

-   Saat siirettyä helposti Firefoxin ensimmäisellä käynnistyskeralla kaikki Suosikkisi Firefoxiin. Firefoxissa Suosikit ovat Kirjanmerkkejä.

-   Suosittu: Firefoxia on ladattu Moziila sivuilta jo 150 miljoonaa kertaa ja suomalaisista noin 38 % käytää Firefoxia.

Lataa Mozilla Firefox tuosta: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/1.5.0.4/win32/fi/Firefox%20Setup%201.5.0.4.exe

Jos et pidä Firefoxista niin voit poistaa sen. Vaikka asennat Firefoxin niin Internet Explorerille ei taphdu mitään ja voit käyttää jatkossakin Internet Exploreria.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moksu kirjoitti:

Mulla on google pikkuluukkuna alotussivulla, mutta haluaisin sen yläpalkkiin, olen jossain sen nähnyt olevan niin. Mitenkähän sen saa sinne? Ja siitä semmosen kuvakkeen että saa pikasesti esim kuvahaun valkattua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu