mietityttää..

-Sanna-

Kuinkakohan aikasin pitää varata aika jos haluaa mennä kirkossa naimisiin vain todistajien kanssa? Tai ei välttämättä kirkossa vaan jossain kappelissa. Jos joku tietää niin vastatkaa..

2

810

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Charles

      Jotkut kirkot on varattu moneksi vuodeksi eteenpäin. Joihinkin pääsee nopeammin. Eli vastauksen kysymykseesi saat soittamalla siihen kirkkoon, jossa haluat tulla vihityksi.

    • ja vuodenajasta

      kesälauantait saattaa olla aika täysiä, ainakin suosituissa kirkoissa.
      Saattaa ajan saada nopsastikin. Riippuu kirkon muista tilavarauksista ja milloin jonkun papin (ja kanttorin) kalenteriin mahtuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      170
      1849
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1340
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      985
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      897
    5. 55
      816
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      765
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      757
    8. 89
      731
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      677
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      636
    Aihe