Kuinkakohan aikasin pitää varata aika jos haluaa mennä kirkossa naimisiin vain todistajien kanssa? Tai ei välttämättä kirkossa vaan jossain kappelissa. Jos joku tietää niin vastatkaa..
Vastaukset 2
- Charles
Jotkut kirkot on varattu moneksi vuodeksi eteenpäin. Joihinkin pääsee nopeammin. Eli vastauksen kysymykseesi saat soittamalla siihen kirkkoon, jossa haluat tulla vihityksi.
- ja vuodenajasta
kesälauantait saattaa olla aika täysiä, ainakin suosituissa kirkoissa.
Saattaa ajan saada nopsastikin. Riippuu kirkon muista tilavarauksista ja milloin jonkun papin (ja kanttorin) kalenteriin mahtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921526
- 831052
- 67947
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su368909Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177894- 92793
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60612- 64603
- 37568
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta157554