Mustakari in memories - minkälainen tapahtuma?

Löytyykö tämän keskustelupalstan lukijoista ihmisiä, jotka ovat käyneet edellisinä vuosina Kokkolassa Mustakari in memories -tapahtumassa? Minkälainen kyseinen tapahtuma on? Onko MIM festari-tyyppinen tapahtuma, jossa kuunnellaan ja katsellaan artistia/yhtyettä lavan edessä seisaallaan vai onko siellä jonkinlainen katsomo? Muukin tieto tapahtumasta on tervetullutta!
103291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tapahtuma on mitä mukavin, hyvin porukkaa ja hyvät esiintyjät joka vuosi. Pyörällä kannattaa mennä jos mahdollista. Siellä on esiintymislava joka edessä seisotaan (tanssitaan jne.) ei katsomoa.

Äänestä

Kyllä tää on vuoden kohokohta ainakin näin yli 30 vuotiaan silmin. Leppoisa festari hyvällä musiikilla ja juomisilla höystettynä.

Äänestä

MIM ajaa varmasti asiansa 60-luuvun musasta tykkääville.Ei sillä ainakaan rockin kanssa ole mitään tekemistä.Sanoisin 40 olevan kohdeyleisö.

Äänestä
  • ei se tapahtuma kyllä rajotu mitenkään vain 60-luvun musiikista pitäville. Esiintyjinä mm. Yö, Maija Vilkkumaa, Samuli Edelman, Kaija Koo ym...Ja ihan tämän päivän parasta musiikkia soittavat! Mielestäni sopii kaikenikäisille!

    Äänestä

..kannattaa mennä, paljon ihmisiä, iso alue, hyvä meininki..

Äänestä

Mustakarin esiintyjät ovat ihan samaa kastia kuin venetsialaisten. Eli sitä valmiiksi jyystettyä purkkaa mitä radiotkin ovat pullollaan.

Äänestä
  • Onko tiedossa esiintyjien aikataulua ja tapahtuman lippujen hintoja? Netistä en ole mistään löytänyt, ja siitä Mustakari-videosta mikä pyörii Kaarlen sivuilla, ei kyllä irtoa mitään infoa

    On ainakin täältä maalta tulossa sinne pari 25-vuotiasta tyttöä kattomaan, ei nuo esiintyjät ainoastaan vanhoja kiinnosta!

    Äänestä

  • hintaa? kirjoitti:

    Onko tiedossa esiintyjien aikataulua ja tapahtuman lippujen hintoja? Netistä en ole mistään löytänyt, ja siitä Mustakari-videosta mikä pyörii Kaarlen sivuilla, ei kyllä irtoa mitään infoa

    On ainakin täältä maalta tulossa sinne pari 25-vuotiasta tyttöä kattomaan, ei nuo esiintyjät ainoastaan vanhoja kiinnosta!

    Liput maksaa ennakkoon 18e ja portila 20e. Alue aukeaa 18.00 ja showtime 20.00

    Äänestä

  • Tänävuonna saattaa joku esiintyä jopa selvinpäin.

    Äänestä

  • musiikki ja ilo kirjoitti:

    Tänävuonna saattaa joku esiintyä jopa selvinpäin.

    Höpö höpö kyllä memories kerää paljon porukkaa joka ikäluokalta, ja itse olen tällainen reilut parikymppinen ja olen siellä muutaman vuoden jo käynyt isolla porukalla ja hauskaa on ollut!

    Se on mukava tapahtuma, ja kiva tavata myös vanhempia ihmisiä samassa paikassa.

    Rauha maassa ja sopu kaikilla niin hauskaa siellä on aina ollut :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedonjanoinen kirjoitti:

Löytyykö tämän keskustelupalstan lukijoista ihmisiä, jotka ovat käyneet edellisinä vuosina Kokkolassa Mustakari in memories -tapahtumassa? Minkälainen kyseinen tapahtuma on? Onko MIM festari-tyyppinen tapahtuma, jossa kuunnellaan ja katsellaan artistia/yhtyettä lavan edessä seisaallaan vai onko siellä jonkinlainen katsomo? Muukin tieto tapahtumasta on tervetullutta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu