psykologian opettajat

hei,
paljonko on psykan opettajien opetusvelvollisuus. olisiko englanti ja psyka yhdistelmä, jolla mahdotonta työllistyä?
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ehkä on hankalampi löytää paikkaa, jossa voisit opettaa sekä englantia että psykologiaa, mutta oletko ajatellut psykan opettamista englanniksi. Näitä paikkoja on IB-lukioissa ja vastaavissa.

Äänestä

en usko että psykologia ja englanti on hyvä aineyhdistelmä..parempi voisi olla joku toinen yhteiskunnallinen esim.lukiossa opetettava aine kuten uskonto tms.
sitäpaitsi psykologiaa on lukiossa niin vähän että viikkotunnit jäävät pieniksi, kuten sitten palkkakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


psyka ja englanti kirjoitti:

hei,
paljonko on psykan opettajien opetusvelvollisuus. olisiko englanti ja psyka yhdistelmä, jolla mahdotonta työllistyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu