nii kysyisin vaan et kuka ulkomaanpuhelut maksaa?? ulkomaille soittaja vai ulkomailla oleva(vaikka itse olisi soittanut ulkomaille)?? niin ja sitten vielä että paljonkohan ne noin suurin piirtein maksaa nykyään ihan kännykällä soitettaessa esim. yhdysvalltoihin?
kuka maksaa ulkomaanpuhelut?
3
4556
Vastaukset
- Mikki3
Ulkomaille soittava henkilö maksaa puhelusta ihan saman kuin jos soittaisi Suomeen, kun hän soittaa suomalaisesta liittymästä suomalaiseen numeroon. Eihän soittaja edes välttämättä tiedä, että puhelun saaja on ulkomailla.
Puhelun vastaanottaja maksaa puhelusta ulkomaan osuuden, jos hän vastaa puhelimeen. Hinta on sen mukainen, missä verkossa puhelun vastaanottaja on ulkomailla ollessaan. Esim. jos Kreikassa vastaa Suomesta tulevaan puheluun, se maksaa vastaanottajalle 0,55€/min.
Netistä varmasti löytyy joka operaattorin sivuilta ulkomaanpuheluiden hinnat eri maihin, siis jos soittaa "oikeasti ulkomaille" eli ulkomaiseen numeroon.- Anonyymi
Höpöhöpö puhelut maksaa EU alueella samanverran kuin kotimaassa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpöhöpö puhelut maksaa EU alueella samanverran kuin kotimaassa..
Höpöhöpö puhelut maksaa EU alueella samanverran kuin kotimaassa..
Vain EU.ssa-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3814136Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1151546- 1341407
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko671137Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔63961Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass15956Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12907- 38890
- 65871
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60869