DVD purkukortti

Mulle on jäänyt DVD purkukortin tarkotus vähän epäselväksi... Tarvitaanko sitä uudella P4 2GHz koneella DVD leffojen katteluun ja jos ei niin kannattaako hankkia?
5417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nykyisin DVD:t puretaan ohjelmalla. Power-DVD on yksi niistä. Maksanee n. 10 €. Purkukortit ovat historiaa.

Äänestä
  • powerdvd:n saa imuroitua netistä ilmaiseksi... miksi maksaa jos voi saada ilmaiseksi. käy katteleen esim astalavista.com. siellä vois olla

    Äänestä

itsellä dvd purku kortti. se oli käytössä. kun koneet oli jotakin 700- mhz. niin piti olla oma .

elikkä siinä liitäntä dvd asemaan. no en muista. mutta vähän aikaa oli tuo olemassa. keytössä.

Äänestä

Nykyiset näytönohjaimet osaavat rautatasolla purkaa HD kuvaa. Itse olen käyttänyt jo vuosia Nvidian näytönohjainta ja vdpau rajapintaa Linux ympäristössä.

Äänestä

Mikähän vitun järki on vastailla 15 vuotta vanhoihin ketjuihin.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


joo kirjoitti:

Mulle on jäänyt DVD purkukortin tarkotus vähän epäselväksi... Tarvitaanko sitä uudella P4 2GHz koneella DVD leffojen katteluun ja jos ei niin kannattaako hankkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu