Oopiumkokeiluja?

Onko kukaan kokeillut kotitekoista oopiumia? Entäpä paljonko on raakaopiumgramman hintataso Suomessa? Kiitos vastauksista jo etukäteen!
2478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...? :)

Äänestä

Juu ei ole tullut kokeiltua ooppiumia mutta tärähtää kullemma hyvin. Itse ajattelin kokeilla että toimiiko kaupasta ostetut ooppiumin siemenet mutta kumminkin voit löytää myös unikkko kukkia jotka sisältävät samma kuin ooppiumi ja voit ostaa apteekista Resilar yskänlääkettä siinä on jotain morfiini johdannaista eli se on kovempaa kuin ooppiumi. Itse tykkään kysesestä juomasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ykshemmovaan kirjoitti:

Onko kukaan kokeillut kotitekoista oopiumia? Entäpä paljonko on raakaopiumgramman hintataso Suomessa? Kiitos vastauksista jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu