mitenkä

Oon hiukan huono näissä asioissa, mutta muutin asuntoon (omakotitalo), jossa sulakkeet ovat sellaisia mustia pieniä vipumaisia kahvoja. Jos sulake menee, niin nostetaanko sellainen kahva vaan sitten ylös? Edellisessä asunnossa oli sellaisia sulakkeita, mitä piti pyöritellä vaan irti.
2398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joo nostetaan vaan ylös

Äänestä

siitä samaisesta "kahvasta" alaspäin vääntämällä saat sulakkeen siihen tilaan kuin se lauetessa on. sitten vain nostetaan ylös ja taas virta jatkaa kulkuaan..

yleensä ottaen kun sulake palaa/laukeaa pitäisi selvittää miksi se niin teki ja kun aiheuttaja on poistettu pelistä, niin sitten uusi sulake/sulakkeen viritys. ei ne sulakkeet yleensä ilman syytä pala/laukea.

uudelleenkytkentä ilman vian syyn selvittämistä voi johtaa ikäviinkin tilanteisiin. esim pikku natiainen sukkapuikkojen kanssa pistorasiassa tms..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sulakkeet kirjoitti:

Oon hiukan huono näissä asioissa, mutta muutin asuntoon (omakotitalo), jossa sulakkeet ovat sellaisia mustia pieniä vipumaisia kahvoja. Jos sulake menee, niin nostetaanko sellainen kahva vaan sitten ylös? Edellisessä asunnossa oli sellaisia sulakkeita, mitä piti pyöritellä vaan irti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu