Minua askarruttaa se, että viime viikolla todettiin keskenmeno ja mitään kaavintaa tai lääkkeellistä tyhjenystä ei ole tehty.
Siis: miten teillä keskenmenot vuotaneet? Minulla menossa jo 26 päivä eli yhtäsoittoa olen vuotanut, mutta en kuitenkaan runsaasti. Välillä verta ja välillä tosi vähän mustaa ja ruskeaa vuotoa, aivan kuin olisi loppumassa muta ei.. vuoto vain jatkuu.
Siis: miten teillä keskenmenot vuotaneet? Minulla menossa jo 26 päivä eli yhtäsoittoa olen vuotanut, mutta en kuitenkaan runsaasti. Välillä verta ja välillä tosi vähän mustaa ja ruskeaa vuotoa, aivan kuin olisi loppumassa muta ei.. vuoto vain jatkuu.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla kesti vuoto noin viikon verran, mut kait sekin jonkun verran vaikuttaa että kuinka pitkällä olit raskaana...itse olin ensimmäisellä kerralla noin 11viikolla kun sain keskenmenon..
Eka km oli keskeytynyt, eli lääkkeillä hoidettiin homma loppuun. Vuoto kesti melkein 4 viikkoa.
Toinen raskaus meni kesken itsestään vkolla 7, vuotoa kesti reilun viikon mutta satunnaista tuhrua tuli vielä noin viikon sen jälkeen.
Kolmas raskaus meni kesken vain vajaa viikko plussauksen jälkeen (vko 5), silloin vuoto meni ikäänkuin normaaleina menkkoina - viitisen päivää - mutta vuoto oli ehkä hiukan erilaisempaa kuin normaali kk-vuoto.
Nimim. neljättä raskautta odotteleva ja neljättä keskenmenoa pahoin pelkäävä
Mulla oli myös keskeytynyt joka tyhjennettiin lääkkeillä. Minä taas olen ihmetellyt sitä, että mielestäni olen vuotanut aika vähän. Eka päivänä toki vuosin enemmän kuin kk:sten aikana mutta sen jälkeen olikin aika vähäistä. Sitten tuli pientä ruskeaa tuhrua ja kaikkineen vuodot kesti reilun viikon näin ja sit muutamana päivänä lenkin jälkeen oli tullut hiukan tuhrua. Onkohan mulla kaikki jäänyt sitten sisään kun ei sen enempää vuotanut.
Nelisen viikkoa tässä on vuodettu. Spontaani alkuraskauden keskenmeno eli ei kaavintaa tms. Enää onneksi vain vähän ruskeaa vuotoa niin, että pikkuhousunsuojalla onneksi pärjää.
Tänään kontrolli-Hcg:stä soittelin lääkärille ja oli jo ns. normaali, kun viikko sitten olin vielä "vähän raskaana". Vuoto kuulemma lääkärin mukaan todennäköisesti häviää ensimmäisten kuukautisten myötä, kun kohtu tavallaan huuhtoutuu.