Neuvoa kaipaava

Veskarimies

Nyt kaipaisin neuvoa. Töissä on eräs kaksosnainen joka on ihastunut minuun ja minäkin häneen. Olemme soitelleetkin toisillemme mutta ongelma on, että hän asuu toisen miehen kanssa ja on vielä aika nuorikin. En tiedä mitä teen ja en halua rikkoa hänen suhdettaan..
Ja jos hän eroaa takiani niin mahtaisko meidän juttu toimia (olen veskari)?
Neuvoja kaipaan!

2

652

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dubbleflirt

      Meitä kaksoistyttöjä ymmäretään usein väärin. Olemme avoluonteisia, iloisia ja ystävällisiä. Huomaavaisuus ja sosiaalinen sujuvaisuus ei ehkä ole sen kaltaista ihastusta, kuin ehkä luulet. Kaksoistyttö on usein positiivinen ja hyväksyväinen ja tykkää useimmista ihmisistä, joiden kanssa hän tulee tekemisiin. Ethän vain ole erehtynyt? Ehkä ei olekaan kysymyksessä rakastuminen tai ihastuminen. Eihän nyt kaksoistyttö jätä aviomiestään työpaikkatuttavuuden vuoksi! Kaksoistyttöset ovat yleensä aika uskollisia, etenkin juuri nuorena ja etenkin, jos heillä on lapsia. Mutta, säännöissä on poikkeuksia!

      Arvaisin, että kyseessä on ystävyys tai kumppanuus.

      Muuten, vesimiehet ja oinaat ovat useimmiten sopivia partnereita, kanssaihmisiä, ystäviä, kumppaneita kaksoistytölle. Poikkeuksia on, esim. jos poikien kuumerkit ovat skorppioonissa, ym...

    • flirtti ks flörtti

      Meitä kaksosia ymmärretään ja tulkitaan usein väärin. Koska olemme sosiaalisia, hauskoja ja huomaavaisia, niin sattuu silloin tällöin että miehet läheisyydessämme luulevat, että on ihastumisesta/rakastumisesta kysymys.

      Kaksostytöt ovat ilosilmiäisiä flirttailijoita, niinkuin kaksospojatkin. Tosin ei kaksostyttö petä miestään työtuttavuuden vuoksi - erityisesti ei nuoret kaksoistytöt tee sitä.

      Ehkä et ole tottunut läheiseen tuttavuuteen naisen kanssa. Kaksoistyttönen puolestaan voi tulla parhaaksi kaveriksi kanssasi edes ajattelematta muuta kuin ystävyyttä.

      Onhan niitä petollisia kaikissa merkeissä. Jos kaksostyttö pettää aviomiestään sinun vuoksesi, niin on aika varmaa että hän tulee pettämään sinua vuorollasi seuraavan miesystävänsä vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe