Olisikos mitään apuja tilanteeseen kun haluaisin saada uudessa asunnossa ikkunalaudan siistiksi. Siinä on siis tällä hetkellä sellainen 50-luvun paksu, jotain graniitin tapaista tms kiveä oleva ikkunalauta, jonka pinta on hiukan karhea ja värikin on vähän likaisenomainen.
Voiko tuollaista hioa tai jotenkin muuten käsitellä että tulisi vähän siistimpi ja mukavamman tuntuinen käteen?
50-luvun kivinen ikkunalauta
5
5088
Vastaukset
- Missä mielikuvitus
Tasoitus maalaus.
- sama nimetön
Jos noin tiukkaa tekee. Täältä nimenomaan haetaan neuvoja. Kaikentietävä mielikuvituksellinen Öhhh voi laittaa näppiksen kiinni jos on pakko joka avaukseen keekoilla.
- jii
siis uusi yritys: jossain olen nähnyt tosi hyvännäköisiä ikkunlautoja, jotka on päällystetty pienillä mosaiikkilaatoilla, ei pitäis olla vaikea toteuttaa. Niitähän saa nykyään ihan minkävärisinä tahansa ja koonsa puolesta on helppo mallata kapeaankin ikkunalautaan.
- remppaa
Joo noi mosaiikkilaatat kuulostaa hyvältä. Sillä saisi vähän ilmettäkin ja sen vanhan kivipinnan piiloon, kun ei välttämättä ihan iske se.
Mutta muitakin vinkkejä vielä otan vastaan!
- Sellakka
Moni on lakannut ja oma isäni jopa pulituurilla huippukiiltäväksi. Tuon osaajia ei kauheasti enää ole. Ei mitään amerikan ihmettä sekään ole, mutta vaatii harjoittelua. Lakat tosin kellastuvat melko nopeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142069Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631425Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061399Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681245Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51192Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311017En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521016- 47991
Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell56984Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti335973