Maatalon isäntä halusi kanalansa kanojen lisääntyvän. Vaikka hänellä oli nuori upea kukko,
eivät siltikään kanat saaneet yhtään tipuja. Maatalon isäntä mietti pitkään mitä voisi asialle tehdä. Kunnes eräänä päivänä hän keksi, että antaisi kukolle viagraa. Niin hän jauhoi purkillisen viagraa ja sekoitti sen kukon ruokaan. Kukko söi.
Seuraavana päivänä maatalon isäntä kävi tarkastamassa miten hommat ovat edistyneet kanalassa. Hänen silmänsä olivat pudota päästä kun hän huomasi jotain ihmeellistä. Kaikki kanalan kanat olivat nussittu kuoliaaksi ja kukko kulki rinta pystyssä niiden keskellä.
Vaikka maatalon isäntä oli menettänyt 100 hyvää kanaa. Hän piti tilannetta huvittavana.
Maatalon isäntä mietti, että mitä tapahtuisi jos hän antaisi kukolle taas viagraa ja laittaisi tämän ankkatarhaan. Niin hän myös teki.
Uusi päivä alkoi sarastaa kun maatalon isäntä astui ankkatarhaan.
- "Ei voi olla totta!", maatalon isäntä huusi nähdessään 75 ankkaa nussittuna kuoliaiksi ja
kukkonsa kulkevan rintapystyssä niiden joukossa.
Hän ei näyttänyt piittaavan 75 ankkansa kohtalosta. Jälleen kerran syötti kukolleen viagraa ja laittoi tämän 25 strutsinsa sekaan.
Aamulla näky oli mitä surullisin. 25 strutsia ja kukko makasivat kuolleina aitauksessa ja korppikotkat liitelivät niiden yläpuolella. Maatalon isäntä jäi hetkeksi katselemaan tätä surullista näkymää hieman etäämmältä. Huomatessaan korppikotkien lähestyvän raatoja hän juoksi kukon luokse ja otti tämän syliinsä.
-"Rakas kukko! Anna anteeksi... Minun ei olisi pitänyt syöttäa sinulle viagraa... Anna anteeksi...", maatalon isäntä sanoi ja huomasi kukon toisen silmän aukeavan.
Kukko kuiskasi isännälle:
-"Pää kiinni, taivaalla on pillua". =)
Kukko
JEP!
1
1028
Vastaukset
- MarkiisiDeFuckingÅmÅl
Toi oli hyvä, kiitos:D:D:D *lol*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352008
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481878Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654