matrju

hei
montako lasta näet minulle. miten työkuviot...jatkanko samalla alalla vai vaihtuuko työnkuva?
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei!

En halua vastata tuohon lapsikysymykseen. Lapset on lahja. Mutta kyllä tulee, sen näen ja sanon.

Tulet olemaan samalla alalla vielä. Pidät ihmisistä ja haluat tehdä työtä ihmisten kanssa. Näen hoitoalan. Vaikea sanoa tällaisessa nettiennustelussa näillä tiedoilla, saatat olla siellä jo. En näe selvästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä näet kirjoitti:

hei
montako lasta näet minulle. miten työkuviot...jatkanko samalla alalla vai vaihtuuko työnkuva?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu