Eiköhän se jalkapallo nyt jo ala riittämään !! Kaikki ne vähät kesän ohjelmat jäävät esittämättä, kun potkupalloo pukkaa päälle.
P****leen POTKUpallo !!
TVn vahtaaja
141013
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Poraa, poraa!
Harmittaa varmaankin Ketun ties monensienko uusintojen väliin jääminen..
Ja tiedoksi, enää 10 peliä jäljellä! Sitten saat katsella uusintoja töllön täydeltä näin kesäkuumallakin!
täällä kun yleensä on esitetty, että televisiomaksua ei kannata maksaa, koska ihmiset eivät katso Ylen kanavia ....... eikös sitä potkupalloa tule juuri Yleltä?
taidat olla niitä ainoita maksavia katsojia :)
...potkupallo mene urheilukanavalle ??? Häh eikö sen pitäisi olla urheiluohjelmia varten !!
Tarkotatko pentujen höntsypotkupalloa? Eihän sellasta kukaan telkkarista jaksa..
Potkupallo on sama peli kuin Soccer. Etkö seuraa tv:tä? Yle on lähettänyt kohta kuukauden verran potkupallon MM-kisalähetyksiä.
siksi, että Urheilukanava on pieni mainosrahoitteinen kanava, Ei sillä ole varaa hankkia lähetysoikeuksia mihinkään vähänkään merkittäviin urheilutapahtumiin.
Soccer on jenkkien nimitys urheilulajille jonka oikea englanninkielinen nimi on football, suomeksi jalkapallo.
football = potkupallo
football = jalkapallo
kickball = potkupallo
Huoh.. Mitkäköhän MM-kisat nyt on meneillään? Näytä yksikin virallinen sivusto jolla puhutaan "potkupallosta".
http://www.yle.fi/urheilu/saksa2006/index.html
Jalkapallo = Legball
Football = Jalkateräpallo
Monta eri nimeä paskalle lajille.
legball = reisipallo
URPO.
Ehkä olen urpo, mutta se ei muuta sitä faktaa että potkupallo on lajina totaalisen perseestä. Mutta ei hätää kohta saa olla tuoltakin vitsaukselta rauhassa muutaman vuoden.
...joskus aika rankkaa. Kuitenkin olettaisin että sulla näkyy vähintään neljä kanavaa, ja jalkapalloa tulee yhden kuukauden ajan vain yhdeltä kanavalta eikä edes koko ajan. En ihan ymmärrä miten tämä voi peruuttaa kaikki kesän muut ohjelmat. Mutta ehkäpä nyt olisi sitten hyvä aika mennä vaikkapa ulos, ensi viikolla voit sitten taas katsoa suu vaahdossa saippuasarjoja vaikka kaikilta kanavilta yhtäaikaa.