Hei!
Harkitsen ko kohdetta ja hotellia. Hotelli näyttää oklta mutta oliskos kellään kokemusta? Mennään perhelomalle eli menoa ja melskettä ei kaivata. Tärkeintä on kiva allasalue, siisti hotelli ja toivottavasti lämmin meri ja hyvät lomailmat. Kiitokset etukäteen vastauksesta!
Harkitsen ko kohdetta ja hotellia. Hotelli näyttää oklta mutta oliskos kellään kokemusta? Mennään perhelomalle eli menoa ja melskettä ei kaivata. Tärkeintä on kiva allasalue, siisti hotelli ja toivottavasti lämmin meri ja hyvät lomailmat. Kiitokset etukäteen vastauksesta!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Saattaa olla vanhentunutta tietoa jo. Olin kolme vuotta sitten Leipzigissa ja silloin oli hotelli siisti ja rauhallinen. Sijaitsee ylärinteessä, joten huonojalkaiset joutuvat käyttämään minijunaa. Lähellä on pari kauppaa, ravintoloita, pankki, kampaamo ym. Muuten kaikki toiminta keskittyy alas rannan tuntumaan.
Sakasalaiset varaavat altaan reunalta aurinkotuolit jo aikaisin aamulla, mlaittamalla pyyhkeen niille.
Hotelli ilm. rempattu jossain vaiheessa, ja luksusta ei odotetakkaan. Jos muilla tuoreamapaa tietoa niin mielipiteitä otetaan kiitollisuudella vastaan.
hotelli oli siisti, samoin kuin huoneet. ja rauhallinen. kyllä sinne altaallekin mahtuu hyvin.
kuten ed.viestissä kuvailtiin, on melko ylhäällä rinteessä ja matkaa rannalle jonkin verran.
ostosmahdollisuudet albenassa melko huonot, kultahietikolla ja varnassa parammat.
Hotellikin kuullostaa ihan oklta, taitaa varata matkan. Kiitoksia. Esitteen mukaan rannalle olisi vajaa kilsa, mikä mielestäni ei ole matka eikä mikään. Osaatko muuten sanoa onko paljon portaita vai pääseekö katuja pitkin? Vaunuja vain ajattelin vai tarviiko neiti kantaa tarvittaessa.
Ja isäntä vaan tyytyväinen jos en kokoaikaa ole shoppaamassa... ;)
Pertaita pitkin pääsee suoraan hotellille, mutta vaunujen kanssa joutuu tulemaan tietä pitkin. Matkaa tulee silloin n. 1,5km. Rinne on aika jyrkkä, hotellin korkeudella maasto tasoittuu.
No neito tykkää kiivetä portaita ja jaksaahan tuon onneksi vielä kantaakin. Taidanpa ruveta matkaa varaamaan ja lomaa odottelemaan :).
Mitä kuuluu hotellin aamupalaan ja monesta moneen sitä tarjoillaan?