Hei,
lennämme elokuussa Ranskaan ja tarkoitus on ajaa sieltä Espanjan eteläosiin. Kuitenkin auton vuokraus on osoittautunut oletettua hankalammaksi. Haluaisimme nimittäin vuokrata auton välille Carcassonne (Ranska) - Jerez (Espanja), mutta vuokraamot, joihin olemme olleet yhteyksissä, eivät mainitulle reitille autoja vuokraa. Ilmeisesti ongelma on yhdensuuntainen reitti maasta toiseen. Onko kenelläkään kokemuksia tällaisesta vuokrauksesta? Vinkkejä otetaan ilolla vastaan. (niin ja tarkoitushan olisi päästä mahdollisimman halvalla).
autolla ranskasta espanjaan
juuri
1
301
Vastaukset
- Junalla
Entä jos vuokraatte auton heti Espanjan puolelta, menette Carcassonnesta junalla rajan yli? SNCF kertoo Carcassonne-Cerbere (raja) matka-ajaksi n. 2 tuntia, josta taas ei ole kovinkaan pitkä matka Figueresiin, Gironaan tai Barcelonaan. Samalla junalla pääsee, tai korkeintaan pari junanvaihtoa.
Luultavasti Espanjan puolella onnistuu sitten yhdensuuntainen autonvuokraus.
katso http://www.ter-sncf.com/english/search.asp aikatauluja!
Cerbere on muutoin tosi söpö pikkukaupunki, jossa voi vaikka tarpeen vaatiessa yöpyä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418351Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047549Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1145760Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,995664Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472682Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81495Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71464Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531359