*Tekee enkeleitä kuun pinnalla*Ne jätti mut yksin.Koko kuu on mun.Mitenköhän täällä sais aikansa kulumaan...jos vaikka viskelis pieniä kiviä kohti maatamoa.Ne tulevat perille pieninä tähdenlentoina ja silloin saa toivoa.Olen kuusyntyinen toivomuslähde.Se mä olen.
Kuu aamupalaksi
lounaaksi galaksi.
25821
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Olen omena...
Vai mistä olet sinne pudonnut?
Voisinpa vaikka syödäkin.
Ennen omenapiirakan valmistukseen ryhtymistä on syytä tarkoin pyyhkiä kuupölyt omenahedelmistä.Runsaasti nautittuna kuupöly aiheuttaa painottomuutta sekä ilmavaivoja.
Ach nein, en muistanut.
Onneksi on olemassa Arosusi muistuttamassa:)
Valitit aiheesta kauris-sivuilla:)Luepa muuten kauris-ylistykseni palstan kakkos ja kolmossivulta.Oli yx kauris-bööna...*Katselee kattoon ja viheltelee*
Mua luullaan yleensä aina mieheksi :o Pitäis ehkä aina muistaa mainita, etten ole *nauraa*
Kuulostaisko Lady Spacecake hienolta?:)
No kiitos vaan kovasti, mutten taida vaihtaa :3 Toinen vaihtoehto olisi varmaan sekin, että käyttäytyisin jotenkin naisellisemmin... naisellisuus taitaa olla vähän hakusessa, enkä muutenkaan jaksa muuttua (vitsi kun oon kyllä taas omaksi edukseni).
Oon ihan tyytyväinen itseeni, vaikka mua mieheks luultaisiinkin *nauraa*
Toivotaan,että mahdollisimman moni osaa arvata kuvastasi,kumpaa sukupuolta edustat./Muuttumisyritykset ovat aina turhia,pintaa voi aina koristella,mutta se mitä siellä pääkkösen sisällä on pysyy samana.
Siihen tässä on ikäänkuin luotettu
Se on rentouttavaa.Loppujen lopuksi meistä kaikista tulee kuun tomua ja harvalla asialla on juurikaan mitään väliä.Sinäkinkö tykkäät viinasta ja naisista?/Mulla viikonloppuna edessä koppa kaljaa ja shakinpeluun opettamista ystävälle.Jänskää.
No itse asiassa pidän kyllä enemmän miehistä.
Shakki on aika mukava peli. Ei ole varmaan pariin vuoteen taas tullut pelattua, mutta siitä huolimatta kyllä rupee hymyillyttämään kun muistan kuinka viimeks kaverin siinä rökitin :3
Hevonhumpankaan väliä,kumpi voittaa.Tärkeintä on liike.*Laskuhumalassa*
Niinhän se on :D
Vilahti mielessä,että voisi liittyä johonkin shakkikerhoon,mutta jaksasko sielläkään sitten kauaa käydä...Lyhytjännitteinen ihminen kun olen./Rökititkö kaveris ihan 6-0?:)
No mitä ny viimeksi pelasin, niin tulihan sitä aikalailla se rökitettyä :D En ole kyllä pahemmin sen jälkeen pelaillutkaan vuoteen tai kahteen...
Eipä minustakaan kyllä ole oikeen mihinkään kerhoihin liittymään, kun siihen tuppaa kyllästyä nopeesti. Muutenkin on kiva pakoilla vastuuta tuollasista hommista niin parempi harrastella vaan helppoja juttuja kotosalla
Sikäli kaikenmaailman yhteisöihin on kiva liittyä,että kokouksista voi sitten olla poissa ja tuntea katkeransuloista tuskaa joko tyyliin "siitäs saitte,arvottomat" tai riutua itsesäälin vallassa,kun ei ne kuitenkaan kaipaa.Hupinsa kullakin,juu nou:)/Asiallinen shakkikaveri olis kyllä kiva silloin tällöin.Yleensä peli-illat tuppaavat lipsumaan juopotteluun ja nappuloiden heittelyyn ja SE ei kehitä pelitaitoja.
No se on kyllä ihan totta
hankittu Yliskylän kirpputorilta jotain päälle 10 vuotta sitten ja yhtä valkoista sotilasta paikkasi vuosikaudet isokokoinen pultti,kunnes päivänä menneenä löysin kaupunkia kolutessa tien reunakiveykselle jätetyn...valkoisen sotilaan:)Maailmankaikkeudessa sattuu välillä tämmöisiä asioita./Mitäköhän noi uudet pelit olis hinnaltaan..? Parinkympin luokkaa?
Aika mielenkiintoinen sattuma, että sellaisenkin sitten löysit :o
Joo, en osaa kyllä itse ainakaan sanoa yhtään että paljonko tollaset pelilaudat maksaisi... muistan joskus markka-aikana katselleeni jotain tositosi kalliita lautoja. Oli niin hienon näkösiä, että sellanen olisi ollut kiva omistaa. Vaan enpä koskaan omistanut... Ehkä jostain löytää halvalla.
Sitten kun on taidotkin niin ruosteessa, niin varmaan häviän pikkuveljellekin. Tai no, ehkä mä sen pystyn vielä rökittämään. :3
oli joskus 80-luvun alussa näytillä huippuhieno tietokone-shakkipeli,missä ohuet mekaaniset kädet siirtelivät nappuloita,kun kone pelasi itseään vastaan.Täyttä scifiä...musta-hopeinen lauta josta haaveilin pitkään.Ei sellaisia taida enää olla?Tietokonetta vastaan voi pelata varmaan jossain netissäkin,mutta SE lauta oli kuin suoraan lukemistani scifi-kirjoista ja esteettinen elämys...jotenkin samalla tavalla kuin vanhat laser-elokuvalevyt ennen dvd-tä.*Huokaus*
Nngghh! Olet matkalla paccopaitaan!
Jokainen tyylitajuinen ihmissusi verhoutuu tänä kesänä pakkopaitaan.Ooh,pakkopaita!Saatavana nyt myös eri väreissä!