Rodos ja hotelli

Onko kukaan ollut kyseissä paikassa, kokemuksia, vinkkejä? :)

Heinäkuussa mennään.
51589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olimme kesäkuun ensimmäisellä viikolla Rhodoksella ja yövyimme Rhodos Beach -hotellissa. Hotelli ei ole luksustasoa - enemmänkin keskinkertainen, mutta henkilökunta ja palvelu kaiken kaikkiaan oli todella luksusta ja pakettiin kuulunut aamupala oli odotettua runsaampi - veti vertoja Suomen hotellien aamupalatarjonnalle. Suosittelen lämpimästi. Hotellin sijaitsee Tuulisella rannalla ja jos helle ahdistaa, tuuli on hyvin tervetullutta. Jos taas olette tarkkoja kampauksesta, voin taata, että tukka on putkella aina kun rannalla kävelette. :D Kaiken kaikkiaanhan Rhodos on todellakin turistirysä, mutta ihmiset ovat ystävällisiä ja saarella riittää nähtävää. Rantaelämää etsiville suosittelen kuitenkin ennemmin Falirakin rantoja tai jopa Lindokseen asti kannattaa aurinkoa lähteä palvomaan; Rhodoksen kaupungin rannat eivät ole tasoltaan kovin hyviä, mutta eivät huonojakaan.

Äänestä
  • Hotelliesittelyä ei enää kiitos tarvita, kun hotelli on tuo otsikossa mainittu Manoussos ;)

    Äänestä

  • liittyy? kirjoitti:

    Hotelliesittelyä ei enää kiitos tarvita, kun hotelli on tuo otsikossa mainittu Manoussos ;)

    Hip! En ole oikein sisäistänyt tämän keskustelupalstan käytänteitä... En hoksannut, että nimimerkillä tarkoitettiin hotellin nimeä. Oijoi, olin tollo! Anteeks. :P

    Äänestä

  • Hoo kirjoitti:

    Hip! En ole oikein sisäistänyt tämän keskustelupalstan käytänteitä... En hoksannut, että nimimerkillä tarkoitettiin hotellin nimeä. Oijoi, olin tollo! Anteeks. :P

    oikeastihan tuossa pitäisi siis olla ninimerkki! :)

    Äänestä

  • mitään, kirjoitti:

    oikeastihan tuossa pitäisi siis olla ninimerkki! :)

    Rodos on tosiaan turistisoitunut aika vahvasti, mutta tosiaan, aivan mieletön paikkana! Suosittelen lämpimästi ruokapaikoista ZumZum-ravintolaa, se on hieman kauempana keskustasta, mutta ruoka on keskihintaista ja aivan mielettömän hyvää! Kannattaa kysellä ohjeita paikan päällä. Lisäksi paikalliset suosivat yökerhona Coloradoa. Siellä on hyvä meininki ! :) Jos ostoksia haluaa ruveta tekemään niin en lähtisi kyllä suosittelemaan vanhaa kaupunkia jos haluaa kuitenkin halvalla päästä. Mitä kauemmaksi keskustasta menee, sitä halvemmaksi muuttuu. hintaerot saattavat olla toisinaan hyvinkin huikeita!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Manoussos kirjoitti:

Onko kukaan ollut kyseissä paikassa, kokemuksia, vinkkejä? :)

Heinäkuussa mennään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu