Miksi kertoi

zami

Olen ihastunut kaksosnaiseen ja meillä on ollut pientä vipinää. Pussailua, halailua ja puhelinsoittoja. Tämä nainen on avoliitossa ja nyt hän oli mennyt ja kertonut miehelleen kaikki.
Meillä oli kiivas keskustelu hänen miehensä kanssa ja tämä kaksosnainen lupasi palata miehensä luo.. Mutta, mutta,edelleen soittelee minulle ja tuntuu olevan tunteet sekaisin.
En ymmärrä, mitä pitäisi tehdä?

6

1077

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesäyön kulkuri

      älä vastaa puheluihin.. jätä hänet rauhaan tai pyydä häntä jättämään sinut rauhaan. Ajattele miltä hänen miehestään tuntuu ku nainen soittelee toiselle.. Aseta itsesi naisen avomiehen asemaan ja mieti sitten mikä olisi oikein kaikkien kohdalta.

    • tytti

      Itse olen myös kaksosnainen ja tehnyt ja kokenut saman kuin se kaksosnainen josta kirjoitit.
      Inhoan yleistystä, mutta itseni kohdalta voin sanoa etteivät kaksosnaiset katsele muita jos saavat omasta parisuhteestaan kaiken sen mitä haluavatkin. Joten veikkaan ettei sinuun ihastunut kaksosnainen ole yksinkertaisesti onnellinen tämän hetkisessä suhteessaan. Ehkä tärkeintä tällä hetkellä on sinun itse päättää mitä siitä kaksosnaisesta haluat.
      Muista että kaikki on mahdollista.

    • kaksonen myös

      Ei olis kannattanut kertoa ja vetää sinua siihen mukaan...ärsyttävää... Taitaa vain haluta tehdä miehestään mustasukkaisen eli jätä hänet!!

      • tehnyt myös samalla

        tavalla. hän haluaa huomiota sinulta, mutta halusi tehdä myös poikaystävänsä mustasukkaiseksi? Eli siis paljon ihailua ja huomiota mahdollisimman usealta. sano hänelle että joko sinä tai mies. ((jos siis haluat jotain vakavaa)) jos olet tosissaan kiinnostunut niin varaudu samanlaiseen kohteluun kuin nykyinen mies :D


    • Tyypillinen kaksostyttö

      Olet lapsellinen ja kokematon jos luulet, että jokainen puhelinsoitto tai katse tai jutteluhetki kanssasi olisi rakkauden osoitusta. Voivathan ihmiset seurustella muutenkin - ei kysymyskessä tarvitse ollenkaan olla ihastuminen tai että tyttö olisi jollain tavalla huomioinut sinut eritysisesti. Ei ole sexistä kysymys ollenkaan, vaan tavallisisesta kanssakäymisestä ihmisten kesken. Mikä saa sinut luulemaan, että hän olisi kiinnostunut sinusta niinkin sulhaskandidaattina, hänellähän on jo mies. Onko sinulla jonkinlaista tarvetta tuntea itsesi valloittavaksi, niin valloitavaksi, että naiset jättävät aviomiehensä sinun takaiasi. Eikös olisi aika alkaa träänata sosiaalista kanssakäymistä. Voi ihmisten kanssa seurustella muutenkin kuin sänkyyn ryömimällä - ei kaikkien kanssa mennä naimisiin. Ei joka katse ja huomaavaisuus naisen puolelta ole sen merkki, että teistä tulisi pari.
      Ryhdistäydy nyt ja lopeta haaveilut! Todellisuus on tosi rikasta - ei tarvitse haaveilla ja kuvitella! Kaksostytöt eivät pistä itseään pulaan tällaisten kavereitten takia!

    • Nimetön

      Jos aloitat vakavan suhteen, tämän kyseisen henkilön kanssa, niin mieti oletko valmis ottamaan samanlaista kohtelua itsellesi, mitä hän nyt tekee nykyiselle miehelle. Enkä ole valmis laittamaan ns syrjähyppyjä HOROSKOOPIN PIIKKIIN, on kysymys luonteesta ! ! !
      HUOM LUONTEESTA. En väittäis mutta....... historialla on tapana toistaa itseensä......Oisko ihmisenkin kohdalla niin. Jollet pelkää
      mitä tuleman pitää, sen kun vaan syöksyt suhteeseen . . . . . . . .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe