Aina välillä epäilen vahvasti, että tällä palstalla on kirjoituksia, jotka on osoitettu minulle (tavalla tai toisella, suoraan tai epäsuoraan), jopa siitäkin huolimatta, että täällä paljastellaan nimikirjaimia ja paikkakuntia... Tuntuu oudolta, mistähän tämä kertoo?
Pieni pyyntö: voisivatko tänne kirjoittelevat aina kertoa, kelle/kenestä kirjoittavat. Ja tietysti rehellisesti ja niin, ettei väärinkäsityksiä tule.
Pieni pyyntö: voisivatko tänne kirjoittelevat aina kertoa, kelle/kenestä kirjoittavat. Ja tietysti rehellisesti ja niin, ettei väärinkäsityksiä tule.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pääkaupungista
keskustella asioista yleisellä tasolla, henkilökohtaiset voi laittaa sähköpostilla ...
...mutta eipä täällä läheskään kaikki viestit ole mitään "yleistä tasoa".
niin kyllähän se monen ihmisen elämään liittyy ...
Suuri osa viesteistä on kuitenkin selvästi yhdelle henkilölle tarkoitettuja vuodatuksia.
enempi tänne kuin henkilökohtaisesti... ajatus selkitytyy...
yhtään helpota........ on ollut ihan tuskaa lukea toisen viestejä...
kuvittelee ja toivoo ja miettii onko juuri minulle kirjoitettu. Tosiaan osa näistä jutuista täällä periaatteessa voisikin olla, mutta kun niiiiin moni muukin ihminen on samassa tilanteessa,
jne...samas venees ollaan kaikki :)
tää on sillätavalla piinaava palsta kun joissakin voi lukee jopa oma nimi, sit se jää kummittelee mieleen, vaikka maailmas on monia muitakin samannimisiä ihmisiä.
oilsi jos itse kirjoittaja rohkaistuis siin samas kertomaan oman nimensä ja paikkakuntansa niin helpompi tunnistaa..
mut eikö tääl ole tapana vähän niinkuin anonyymisti purkaa tunteitaan, ilman et kukaan tunnistaa?
Mietin asiaa vain siksi, että minut on tällä palstalla jo keväällä tunnistettu, ja olen jo henkilökohtaisia viestejä saanutkin. Nytkin monessa viestissä moni asia voisi "kolahtaa". Ne on kirjoitettu niin, että voisin tunnistaa itseni täysin, mutta sitten joku nimi tai paikkakunta tms. ei täsmää - aivan kuin kyse olisi jostakin "salakielestä". No, mene ja tiedä, tällaista arpomista tämä puolihullun elämä on.
voihan epäkohdat johtua myös siitä että toinen ei tiedä sinusta riittävästi (muisti pätkii, huonosti/väärin kuultua, yksin kertaisesti unohtaa jne jne)tai sitten kyseessä et ehkä todellakaan ole sinä
....sä epäilet...hahahhahahah
hei et ole maailman napa sulla on vain pieni pipo ja lapsena ollut vähänleluja siitä se johtuu että tunnet että melkein kaikki jutut on ns, sinulle haista jo pitkä sonta ,,,,,,
eihän sinulla ole aivoissa älliä tipan vertaa