Järjestetäänkö Iisalmessa vielä ns.olutfestareita? Joskus nuorena muistan olleeni siellä vanhempien kanssa,ja tuli nyt mieleen että vieläkö niitä pidetään...?Jos ne on niin millon?ja paljonkohan maksaa liput?
Olutfestarit?
...
163374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Oluset on 7.-8.7.
Lippujen hinnat löytyy näköjään www.oluset.fi
Oluset on 7. ja 8.päivä heinäkuuta...
Portilta muistaakseni liput maksaa 19 euroa per päivä...
Kyllähän nuo oluset joka kesä aina heinäkuun eka viikonloppu on ollu...
Tänä vuonna siellä esiintyy mm. neljä ruusua, dingo jne......
vaivautua,perseestä koko sirkus!Kävin joskus vuonna nahkakypärä ja surkeet bileet!Jonota eka olutta,sit jonota kuselle..bändit oli jaettu yhtäaikaa eri hallissa,vatun sukkuloimista.Kaiken huippu,bileet loppus jo ennen puoltayötä!Kai juntti-einarien piti päästä unille et jaksaa herätä jyystää lehmiään..:D
Oluse on Aina ollut heinäkuun toinen viikonloppu... saanen huomauttaa...
Oksennus-,tappelu-,kadullekusemis-ja kadullepaskantamisbailut.Antaa vaan hurjan istua VIP-teltassaan ja juottaa kavereitaan veronmaksajien piikkiin.
Voin vaan kuvitella miltä tienoot olusten jälkeen näyttävät kun eipä nuo kadut kovin hemaisevia tavallisen viikonlopunkaan jälkeen ole.
Niin, ja eikö iisalmen keskustassa todellakaan ole missää mitään yleistä käymälää? Kaunista katseltavaa kun kylän:) spurgut ym. "reppanat" kakkivat pitkin puistoja. Useampaan kertaan tämän romanttisen näyn todistaneena alkaa jo vähitellen ärsyttää.
niin et nää enää
Hinnat:
Perjantai 19€
Lauantai 19€
Oluset-passi pe ja la(henkilökohtainen) 30€
voi juoda jossain muualla,paremmissa mestoissa.
Mä menen kaikesta huolimatta...Juokaa te vaan "paremmissa mestoissa",samanlaista juomista joka tapauksessa
osaako bussiasemalta helposti sinne alueelle? eikö se aika lähellä sitä ole? jos joku vois selittää..
Ei oo pitkä matka bussiasemalta. Tori on siinä aseman luona niin sen läpi kohti salea. Jatkat kävellen siitä salen ja cm:n "välistä" niin sit näkyykin juhla-alue.
kotona,ettei törmätä Olusilla,pliiis ;)
iltaani pilaamasta,Mare,eiks Vaaa?
ilmoja luvattu vkl:ksi! Voi pikkusen janottaa...:)
http://www.iltasanomat.fi/saa/paikallis.asp?paikka=Iisalmi
olusille,saa olla selvinpäinkin,ja tunnelma on silti bueno (nim.testattu on)!parilla oluella siivitettynä myös mahhtava meininki!!suositukset!!!