onko totta??

Kuulin semmoista,että jossakin mallissa olisi takaluukun lasi mennyt rikki kun laittaa luukun kiinni ihan normaalisti missäköhän mallissa ois moinen vika vai onko puppua koko juttu??
2897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä oli alkusarjan Ocu I:n ongelma. Ei pitäisi esiintyä enään.

Äänestä

Ocu I:n takalasi oli karkaisuasteeltaan väärää tuossa 1990-luvun loppupuolella. Huhujen mukaan se saattoi särkyä jopa jotakuinkin itsestään. Takuuseen se on minunkin -99 Ocussa vaihdettiin ja eipä ole minulla eikä muillakaan sen jälkeen särkynyt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jato kirjoitti:

Kuulin semmoista,että jossakin mallissa olisi takaluukun lasi mennyt rikki kun laittaa luukun kiinni ihan normaalisti missäköhän mallissa ois moinen vika vai onko puppua koko juttu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu