Suomi24:n sähköpostiloota ei toimi!!!

Toimiiko muilla?
7371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei toimi mullakaan..

Äänestä

Eipä ookkaa vähää aikaa taas jummi jammitellukaan

Äänestä

Eilen tappelin yahoogroupsin kanssa, joka oli heittänyt mut veks parilta postituslistalta ja kun nyt olen saanut sen asian kuntoon, suomi24:n posti ei toimi. Pitäisi varmaan vaihtaa luukkuun, siellä ei mun käyttöaikanani ole vielä ilmennyt ongelmia. Luukussa on vaan se ikävä puoli, että linkit on maalattava ja siirrettävä osoiteriville.

Äänestä
  • mitä tarkoitat että linkit on maalattava ja siirrettävä osoiteriville?
    Eikös olis helpompaa käyttää Luukkua vaikka Outlook Expressillä tai mitä nyt sitten sähköpostiohjelmana käytätkin? Ei ainakaan tarvis tapella linkkien kanssa..en tosin vieläkään kässää mitä tarkoitit.

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    mitä tarkoitat että linkit on maalattava ja siirrettävä osoiteriville?
    Eikös olis helpompaa käyttää Luukkua vaikka Outlook Expressillä tai mitä nyt sitten sähköpostiohjelmana käytätkin? Ei ainakaan tarvis tapella linkkien kanssa..en tosin vieläkään kässää mitä tarkoitit.

    ...näin, että edellistä viestiäni oli kommentoitu, luukussa oli jumalattoman pitkä osoiterivi tänne ???-kommenttiin. Mutta se ei ollut sinisenä, joten pelkästään klikkaamalla ei homma onnistunut vaan osoite siis piti maalata ja siirtää osoiteriville. Kysyin aikoinaan asiaa luukun FAQista ja kertoivat, että osoitteet ei ilmesty linkkeinä. Toinen juttu on tietysti se, että jollain on jotain näytettävää kotisivuillaan. Jos viesti on tullut luukkuun, kotisivun osoite ei ole linkkinä.

    Ja sitten varsinaiseen asiaan: Miten muka voin Outlook Expressistä katsoa luukun tai vaikka suomi24:n postit? Kerro ihmeessä tietämättömälle.

    Äänestä

on joku popupin esto-ohjelma tai vastaava niin eipä toimi ei.
Itsekin ihmettelin vähän aikaa että mitä hittoa.

Äänestä

Eilen todella oli häiriöitä Yleensä erinomaisen hyvin toimivassa Suomi24 sähköpostissa.
Nyt taas toimii hyvin!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Toimiiko muilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu