Tauski Peltonen

evh

Eräs merkittävimmistä suomaisjulkkiksista on ilman muuta Tauski. Toivottavasti Tauskin kootut sekoilut ilmestyvät joskus kirjana, hänen takiaan kannattaa lukea jopa seiskaa. Saa ainakin kunnon naurut; "Tauski paiskasi anopin seinään ja pakeni metsään koirien kanssa" tai "Tauski oli halvaantua kaatuessaan koirankusetusreissulla". Tämä on viihdettä parhaimmillaan. En muuten tiedä yhtään Tauskin laulua, vai onko hän yleensä laulaja?

14

1567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jore

      Laulajako? Tauski on Peltosen suksitehtailijan vesa joka elää kissanpäiviä. Vähän kuten Mertsikin Tampereella nääääs.

      • -noh-

        jos Tapolaan vertaat, niin Mervi kyllä jo alaikäisenä ja lukiolaisena paiski ahkerasti töitä peheyrityksessään, rakentaen sen menestystä...eli ihan OK,jos yritys nyt turvaa hänen talouttaan.

        Ehkä Tauskikin on suksitehtaalla huhkinut, en tiedä.


      • onko totta
        -noh- kirjoitti:

        jos Tapolaan vertaat, niin Mervi kyllä jo alaikäisenä ja lukiolaisena paiski ahkerasti töitä peheyrityksessään, rakentaen sen menestystä...eli ihan OK,jos yritys nyt turvaa hänen talouttaan.

        Ehkä Tauskikin on suksitehtaalla huhkinut, en tiedä.

        jonkin verran tätä luuseria tunnen, mutta apua totta ei ole maininnut olevansa suksisukua. Onko ihan oikeasti eikä vaan sukunimisattumaa?


      • kaduttaako?
        -noh- kirjoitti:

        jos Tapolaan vertaat, niin Mervi kyllä jo alaikäisenä ja lukiolaisena paiski ahkerasti töitä peheyrityksessään, rakentaen sen menestystä...eli ihan OK,jos yritys nyt turvaa hänen talouttaan.

        Ehkä Tauskikin on suksitehtaalla huhkinut, en tiedä.

        ei se oo rikas olisit hoidon jälkeen kuitenkin kunnon rahat vaatinut.......


    • ert45

      tauski on maailman paras laulaja

      • Anonyymi

        ihansurkea😂


    • Taukka ______72

      Taukka on mielestäni mykistävän hyvä laulaja ja vielä seksikäskin

      • Enoofani

        Aikuisten oikeesti se on naisia hakkaava typerä ,sekoileva alkis ,muniaan keikoilla esittelevä surkimus ,kaiken mahdollisen sössinyt ikääntyvä tollo, tuokaa mulle oksennusämpäri!!!


      • oksennuksen.maku

        Taukki on pälvikalju, kikkeliä vilauttava, keskivartalolihava setämies, alkoholisoitunut naistenhakkaaja ja ulosottoviraston mannekiini.
        Mihin on jäänyt Gambian Taukin Afrikantähti-lapsimorsian?

        Kun kaikilta muilta unohtuu heikkolahjainen tyrkkyjulkkis, ulosottoviraston heput sentään muistaa.


    • TauskinFani23vuottaollut

      Tietenki Tauski on laulaja ja ollut sitä pitkään.Täytyy olla tyhmä ihminen jos ei yhtään Tauskin biisii tiedä.Kaikkihan nyt Sinä vain Tauskin biisin tietää.Niin minä sinulle kuulun.Rakastan sua.Ole sinä minun.Vuonna jotakin.Sateen jälkeen.En enää koskaan laula rakkaudesta.Lintu pieni.Ilman sua,Hiekan kullaksi muutit.Kirottu kaipaus.Kadotettu sydän.Haavemaa.He kuuluvat toisilleen.Hymy.Marraskuu.Koskaan et muuttua saa.Kaikki sinusta muistuttaa.Prinsessa.Minulla on ikävä.Ikävä jää.Kaksi sydäntä.On sulla ystävä.Sua odotan.Kesä älä jätä älä mee.Oli kesä Oli kesä.Valkoinen ratsu.Voisin luetella vaikka kaikki Tauskin biisit mutta en jaksa koska niitä on niin paljon tuossa oli parhaat Tauskin biisit

      • dnfkiewjb

        Kaikki ei hei kuuntele mitään skeidaa iskelmää... ;-) On sitä muutakin musiikkia.


      • Anonyymi

        Yhtään en tunnista😂


    • KusimunaTauski
    • Pröötsanoperse

      Eikös tämä ollut se kaiffari joka 70-luvulla lauloi nakeista ja muusista?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      122
      1691
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1372
    3. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      980
    4. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      972
    5. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      65
      826
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      78
      816
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      770
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      741
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      671
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      658
    Aihe