moikka kaikille! Mulla on ylipainoa noin 37 kiloa ja en nyt ala tässä erittelemään missä paikoissa ja miksi mutta kuimnka usein törmää asiaan kun joku sanoo ettei ole seksikäs eikä haluttava kun on lihava? minä olen ja seksi mieheni kanssa on upeata eikä tämä ole provo eikä mitään sellaista kaivataan tällekin palstalle välillä positiivista sanomaa ja kertomusta siitä kuinka ylipainoinenkin voi ja saa olla onnellinen ja nauttia elämästä.ÄLkää alistuko kenenkään haukuttavaksi asiata joka ei edes aina OLE ITSESTÄ kiinni kuten todella usein saa kuulla hoikemmilta ihmisiltä.minö olen esimerkki siitä kun lääkkeet ja huonot geenit ja raskaudet aiheuttaa ihmiselle valtavasti kiloja ENKÄ syytä siitä ketään muuta kuin kroppaani ja itseäni.aurinkoa ja uimista jokaiselle ! P.Sonks täällä jotain sparrauspaikkaa meille jotka lääkkeillä tai ilman koetamme päästä kiloista terveellä pohjalla?
lihavat ja
seksi
131988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihana asenne sulla! Niin tuolla laihdutus puolella on laihduttajien tukiryhmiä.
Hyvä jos se puoliso tuli hankittua ennen niitä ylikiloja. Kun ylipaino on ensin eikä puoliso niin voi seksi jäädä aika vähälle kun ei sitä läskistä kroppaansa kehtaa paljastella.
Johan on taas positiivinen asenne jollain. Itse ainakin "tuli hankittua" puoliso, silloin kun oli ylikiloja, eikä seksissä siltikään ole mtn ongelmia, eikä tietääkseni kumpikaan ole katunut yhtään, vaikka ensimmäinen kertamme olikin silleinsä kivasti tuhannen päissään (tai no ainakin meikä oli..).
naisten kelpaa.jos olisit mies jolla 37 kiloa ylipainoo tietäsit mitä seksin puute on.
Siinä vasta oli mukava tv-sarja . Pullea keski-ikäinen pariskunta monine lapsineen . He osasivat nauttia elämästä , kaikesta sen tarjoamasta hyvyydestä . Kaikille narisijoille ja hapannaamoille antaisin reseptin katsoa kyseistä sarjaa muutaman tunnin päivässä : )
sarja!! Varsinkin se äippä oli ihan huippu.
PULLEA ja samaa mieltä teidän kans.nautin kesästä ja seksistä mieheni kanssa.
Ihanaa...
mulla on kiloja enemmän, mutta silti onnellinen ja seksy! Miehenikin mielestä!
että omalla asenteella on tässäkin asiassa suuri vaikutus. Jos on halu peitellä niitä makkaroita eikä "antaa mennä" niin varmasti vaikuttaa makuuhuoneen puolella, oli ne kilot sitten tulleet mistä tahansa. Olen tästä asiasta keskustellut monen miespuolisen ystäväni kanssa ja mielipide on juuri se, että naisen koolla ei ole väliä jos muuten homma toimii. Aurinkoa kaikille! =)
Olet varmaan upea !
Mielestäni lihavat naiset, varsinkin sellaiset,
jotka osaavat liikkua ryhdikkäästi ja pukeutua aistikkaasti, ovat todella kauniita.
Uskoisin, että useimmat miehet ovat kanssani
samaa mieltä - onhan esim. netissä valtava määrä
BBW-kuvastoa.
Älkää hyvät kauniit naiset tuijottako niitä
painoindeksejä - olkaa ylpeästi omia itsejänne.
on käynyt hyvä tuuri jos miehesi pitää seksiä kanssasi upeana.
mun mielestä seksiin kuuluu myös visuaalinen puoli. mutta sehän olenkin vain minä.
kai niitä on sellaisiakin joita kiinnostaa muukin. ei kai se painosta ole kiinni?
Minä nyt pääsin naimisiin vasta nelikymppisenä, eka kerran elämässäni kun olin lihavin mitä koskaan olen ollut... ei voi moittia, ei. Seksiäkin on riittänyt.
minulla on painoa(viime mittauksella) 112kg ja pituutta 169cm.on siis kokoa vähän joka puolella, mutta toimii se seksi meilläkin.ja kun jotkut kyselee vaatteista niin löytyy multa seksikkäitä alusvaatteita tunnelman luojaksi. Löytyy bodyista tangoihin ja kaikkea siltä väliltä. siis mmutkin isot rohkeasti pukeutumaan. EI SIIS KILOT ONGELMAKSI SUHTEELLE