Kuka tietää missä järjestetään koirakoulutusta? Koirani on aikuinen (3vuotias) mutta sen pitäisi oppia kävelemään kiskomatta (tämä on tärkein). Koira on kiltti ja tulee toimeen toisten koirien kanssa.
Millaisia kouluttajia Jkl:ssä on, milloin koulutusta järjestetään ja missä? Hinta?
Onko kellään kokemuksia "vanhan" koiran kouluttamisesta "tavoille"?
Millaisia kouluttajia Jkl:ssä on, milloin koulutusta järjestetään ja missä? Hinta?
Onko kellään kokemuksia "vanhan" koiran kouluttamisesta "tavoille"?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Keski-Suomen Kennelkerho järjestää koulutusta Aholaidan kentällä sunnuntaisin klo 11. Tosin joululoma on juuri alkanut ja koulutus jatkuu vasta tammikuussa. Siellä on ryhmät pennuille ja aikuisille koirille (itse käyn siellä 8 vuotiaan kanssa).
http://galileo.ksp.fi/mari/kskennel/koulutus.htm
Tuonne osoitteeseen varmaan tulee piakkoin tieto, milloin koulutus taas jatkuu. Siellä on myös kartta kentälle.
Kiitos tiedoista!
Olen käynyt myös oman koirani kans Aholaidan kentällä ja olen ollut todella tyytyväinen koulutuksiin. Kaikkiin koulutuksiin pääsee pelkällä jäsenmaksun hinnalla, mikä taisi olla 14 euroa/vuosi 4 krt Reviiri -lehti. Itse olemme käyneet tottelevaisuuskoulussa, näyttelykoulussa ja agilityssa.Voin suositella kerhoa kaikille innostuneille.Mistäpä löydät näin hyvää ja edullista koulutusta??????????